HaberlerMetaVerse HaberleriWeb 3.0

Metaverse’ler KREDİ Vermede Sonraki Aşama Mı? YouHodler Öyle Düşünüyor

Metaverse'ler KREDİ Vermede Sonraki Aşama Mı? YouHodler Öyle Düşünüyor

Kredi alma süreci kesinlikle son birkaç yılda bazı değişiklikler geçirdi. Geçmişte tanıdığınız birinden kişisel kredi alabilir veya banka gibi bir kredi kuruluşuna gidebilirsiniz. Artık teknoloji sayesinde daha az katı şartlarla evimizin rahatlığında kredi alabiliyoruz.

Blockchain tabanlı kredi sektörü, kripto para birimi kullanarak akıllı zincir destekli krediler verme yeteneği sayesinde DeFi’nin milyarlarca dolarlık yatırım görmesiyle özellikle popüler olmuştur. Şimdi, meta veri deposu yalnızca dijital etkileşimlerde değil, aynı zamanda borç verme endüstrisinde de bir sonraki adım gibi görünüyor.

Bu, kripto destekli fiat kredilerini kolaylaştırmakla ünlü bir platform olan YouHodler’ın kadrosuna beş yeni metaverse token eklemesiyle geliyor.

Meta Evrenin Token’leri

Resmi duyuruya göre, YouHodler kullanıcıları artık sitede Decentraland (MANA), The SandBox (SAND), Axie Infinity (AXS), Illuvium (ILV) ve Gala (GALA) alışverişi yapabilir, takas edebilir, ödünç verebilir ve stake edebilir.

Bu yeni jetonlar eklendiğinden, kullanıcılar ilk ay için %25 – %30 APR promosyon faiz oranlarının keyfini çıkarabilir, bundan sonra oran normal %3’e dönecektir. Tokenlerin, YouHodler’ın zaten sahip olduğu kripto listesine tam olarak uyması, aynı zamanda web3’e ve onunla birlikte gelen her şeye geçişe yardımcı olması bekleniyor.

Metaverse’ler zaten kavramsal olarak kripto para birimleriyle bağlantılıdır ve bu nedenle, birçoğunun kendi yerel tokenlerini geliştirmesi mantıklıdır. Meta veri kullananlar muhtemelen kripto para birimi fikrine zaten açıktır ve ikisinin iç içe geçmesi sorunsuz olmalıdır.

Ödünç verme söz konusu olduğunda, metaverse’ler, kullanıcılar için daha uygun ve genel olarak daha yenilikçi olan başka bir aşamayı temsil eder. Teminat açısından, meta veri deposu varlıkları, özellikle meta veri deposu dışında var olan ‘maddi’ varlıklarla karşılaştırıldığında kolayca kullanılabilir.

YouHodler gibi platformlar, dijital varlıklar tarafından desteklenen kredilerin kolayca uygulanabileceğini açıkça göstermiştir ve daha fazla web3 ve metaverse platformu kullanıldıkça, bu sadece daha belirgin hale gelecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: LeBron James, Crypto.Com İle NFT İlk Çıkışını Yapıyor

Sonuçta, insanlar gerçek dünyada yaptıkları gibi metaverseler içinde sanal varlıklar satın alıyorlarsa, bu varlıkları teminat olarak kullanırken neden kredi alamıyorlar? YouHodler’ın yaptığı şey, bunun çerçevesini oluşturmaktır ve metaversiyon kredileri tam olarak kurulduğunda, geçiş kullanıcılar için sorunsuz olacaktır.

YouHodler CEO’su Ilya Volkov’un açıkladığı gibi, “Web3 ve metaverse, internetin bir sonraki yinelemesini temsil ediyor. YouHodler’da, müşterilerimizin kriptolarını sadece satın alıp elde tutmak yerine olumlu bir şekilde kullanmalarına yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, müşterilerimize yenilikçi dijital varlık araçlarımızla birlikte metaverse’nin potansiyeline erişim sağlayan bunlar gibi yeni tokenler sunmayı düşünüyoruz.”

Kredi Vermenin Yeni Yolu

Web3 ve metaverse dijital alana hakim olma yolunda ilerlediğinden, kredi vermek veya almak isteyenlerin emrinde daha birçok araç olacak. Zamanla, meta veri deposu daha kolay ve destekle borç vermek için çok sayıda yeni fırsatın kapısını aralayacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu