HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse Haberleri

Metaverse’deki Gerçek Dünya Varlıkları

Yalnızca geçen yıl, yarım milyar kullanıcı sosyal medyaya katıldı, iki trilyondan fazla mesaj gönderildi, çevrimiçi perakende satışlar 600 Milyar ABD Dolarını aştı ve Amerikalıların dörtte birinden fazlası evden çalıştı. Açıktır ki – bireyler hayatlarını çevrimiçi hale getirdikçe dünya giderek daha dijital hale geliyor.

Teknoloji alanındaki büyük oyuncuların dikkat çekmesi şaşırtıcı değil. Facebook yakın zamanda Meta olarak yeniden markalaştı ve sosyal medyayı insanların arkadaşları ve iş arkadaşlarıyla daha yakından etkileşime girebilecekleri artırılmış bir sanal deneyime dönüştürmeye odaklandığını duyurdu. Google – bir VR/AR araştırma ekibi başlatıyor – ve Microsoft – yakında bir sanal ofis deneyimi başlatacak – aynı şeyi yapıyor .

Ancak belki de dijitalleşmenin ilerleyişi, dijital alanların zaten geliştiği oyun alanında en iyi şekilde görülebilir.

Roblox, bir oyun olmadığı, bunun yerine sıradan kullanıcı tarafından geliştirilen mini oyunların ve dijital alanların bir karışımı olduğu için ünlü bir oyundur, günlük 20 milyondan fazla oyuncuyu besler ve dijital para biriminden yıllık 300 Milyon USD’den fazla gelir elde eder ( Robux) satışları. Ayrıca, Roblox kısa süre önce , bazıları tema parkları ve kafeler gibi oyun içi deneyimler yoluyla tam zamanlı gelir elde eden kullanıcı geliştiricilerine 250 Milyon ABD Doları ödedi .

Second Life ve VR Chat gibi sosyal simülasyon oyunları sağlıklı oyuncu sayılarına da sahiptir ve kendilerine ait canlı oyuncu-yaratıcı ekonomilerine sahiptir . Kripto para oyun tarafında, The Sandbox ve Decentraland gibi projeler yaratıcı sanal dünyaları ve NFT tabanlı dijital arazi satışları aracılığıyla ilgi gördü ve yatırımcılar için büyük getiriler sağladı.

Dikkatinizi Çekebilir: Stablecoin’lere Denetim Geliyor Başta TETHER(USDT) Hedef Tutuldu

Dünyanın çoğu zaten çevrimiçiyken ve sanal deneyimler norm haline geldiğinde, meta veri deposu zaten hazır.

Metaverse’e Yatırım Yapmak

Fiziksel mekanlar sanal deneyimlerin temeli olabilir. Gelişmiş tarama teknolojileri kullanılarak oluşturulan 3 boyutlu sanal turlar, emlak sektöründe zaten yaygın . Ve Meta’nın artırılmış deneyimlere odaklanmasıyla, neredeyse kaçınılmaz görünüyor.

Yakında insanlar fiziksel dünyada içtikleri kahvenin dijital dünyaya dönüştürüldüğü sanal kafelerde arkadaşlarını ziyaret edebilirler.

Alışveriş de sanal olabilir. Giderek daha fazla kullanıcının çevrimiçi alışverişe geçiş yapması nedeniyle, her yıl binlerce fiziksel perakende mağazası kapanıyor ve alışveriş merkezleri ıssız ve boş kalıyor . Bu mağazaların ve alışveriş merkezlerinin yeniden amaçlandığı ve sanal alışveriş deneyimlerine ev sahipliği yapmak için kullanıldığı bir dünya hayal edin. Alışveriş yapanlar VR kulaklıklarını takabilir, seçtikleri bir mağazaya dijital olarak ışınlanabilir ve satın alındığında kapılarına gönderilen sanal ürünlere göz atabilir.

Kripto alanında vizyoner bir proje olan Futurent , yatırımcılara gayrimenkule kolay erişim sağlamak için NFT’leri kullanarak bu olanaklardan yararlanıyor.

NFT’ler veya değiştirilemez belirteçler, bilindiği üretken sanat değildir. NFT’ler, blok zincirinde saklanan doğrulanabilir mülkiyet kayıtlarıdır. Böylece, sanat, müzik, video oyunu öğeleri ve daha fazlası gibi herhangi bir dijital varlığın sahipliğini izlemek için kullanılabilirler. Fiziksel varlık sahipliğinin bir blok zincirine kodlandığı tokenizasyon adı verilen bir süreç aracılığıyla, fiziksel varlık sahipliğini izlemek için de kullanılabilirler. Bu, NFT’leri emlak piyasasında benzersiz bir şekilde konumlandırıyor.

İşlem süreleri, katı finansman kuralları ve büyük başlangıç ​​​​sermayesi gereksinimi göz önüne alındığında, gayrimenkul yatırımı çoğu kişiye açık değildir. Gelecek tüm bunları değiştirir. Yatırımcılar, platformlarını kullanarak emlak NFT’lerini kullanarak kolayca mülk satın alabilecekler. Ayrıca, Futurent’ın emlak NFT’leri fraksiyonelleştirilmiştir, yani birden fazla yatırımcı tarafından satın alınabilecek birden fazla hisseye bölünmüştür.

Sorumluluk Reddi Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu