Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri (ETH)HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse Haberleri

Metaverse Ve Gamefi Kripto’ya Öncülük Ediyor Kripto Haberleri’nde Son Dakika

Metaverse Ve Gamefi Kripto'ya Öncülük Ediyor Kripto Haberleri'nde Son Dakika

Bitcoin 69 bin dolardan düşüşe başladığında, bazı metaverse ve oyun projeleri en üst vitese geçmeye başladı. Decentraland, The Sandbox, Gala Games ve Render, genellikle sahaya öncülük eden mavi çip oyunlarıydı.

Decentraland’ın MANA tokeni Ekim ayının sonlarında yükselişe başladı , şüphesiz Zuckerberg’in Facebook’un bundan böyle Meta olarak bilineceğini ve metaverse’nin bundan sonra şirketinin odak noktası olacağını açıklamasıyla desteklendi.

Bu duyuruda, MANA önümüzdeki birkaç hafta içinde düşmeden önce %550 arttı. Bununla birlikte, bitcoin 10 Kasım’da en yüksek seviyesine ulaştığında, MANA tekrar %168 ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5.90$’a yükseldi.

Dikkatinizi Çekebilir: Ray Dalio, Kriptonun Yasa Dışı Olabileceğine İnanıyor… Ama Yine De Bitcoin Ve Ethereum’u Elinde Tutuyor

O zamandan beri, tüm kripto piyasası, son birkaç haftaya kadar kaldığı bir çukura girdi. Şimdi MANA, en düşük seviyesi 1,69$’dan bu yana yaklaşık %100’lük bir kazanç elde ederek, yerel fiyatı 3,38$’lık yüksek bir seviyeye getirdi.

Sandbox, arazinin büyük miktarlarda satın alındığı diğer büyük metaverse projesidir. SAND için MANA ile benzer bir gidişat, daha da çılgın kazançlar sağladı. İlk Zuckerberg pompası aslında SAND’ı %1050 artışla 8.48$’a çıkardı.

2.57 dolarlık yerel dipten bu yana fiyat artışı, tokeni şimdiye kadar nispeten mütevazı bir %85 oranında artırdı. Projeye kesinlikle çok fazla kurumsal fon ilgisi olacak, bu nedenle kısa vadede bir geri çekilme olsa da, kripto kurtarma sağlam bir şekilde tutunursa tankta bol miktarda gaz kalabilir.

Gala Games, önde gelen mavi çipli oyun stüdyosu projesidir. Şu anda platformda kullanılan veya geliştirilmekte olan dokuz oyun var. Geliştirilmekte olanlardan bazılarının, blockchain oyunlarının geleneksel oyun endüstrisi ile rekabet etmeye başlamasına izin verecek AAA oyunları olduğu söyleniyor.

GALA , 10 Kasım’dan sonra %1000 değer kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,84$’a ulaştı. Geri izleme, onu 0,15 dolara kadar geri götürdü, ancak o zamandan beri %147 artışla 0,38 dolara yükseldi.

Son olarak, Render ( RNDR ), sektördeki diğer birçok projeyi gölgede bırakabilecek bir metaverse altyapı oyunudur. Günümüzde mevcut olan tipik işleme çözümlerinin maliyetinin ve hızının çok altında tüm meta veri deposunun grafiklerini tam anlamıyla oluşturmak için merkezi olmayan GPU gücünü kullanmayı amaçlamaktadır.

RNDR, Meta duyurusunda da ücrete başladı ve %890’lık bir fiyat artışı onu 8.77 dolara çıkardı. Bu yılki düşüşün ardından son toparlanması, %140’ı geri aldı. Mevcut boğa bayrağının kırılması, önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini test ettiğini görebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu