NasılNedirRehber

Metaverse Nedir? 2022 için En İyi Oyun ve Metaverse Kriptoları

Metaverse Nedir? 2022 için En İyi Oyun ve Metaverse Kriptoları

2021, birçok insanın kripto para birimi dünyasıyla tanıştığı yıldı ve biz sadece Bitcoin ve Ethereum’dan değil, Dogecoin ve Shiba Inu gibi altcoinlerden ve ayrıca değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve metaverse gibi terimlerden bahsediyoruz. . 2022’ye atladığımızda, dört gözle bekleyecek çok şey var ve önümüzdeki yıl çiçek açması beklenen böyle bir kripto sektörü, aynı zamanda internetin geleceği olduğu iddia edilen Web 3.0 dünyası. Bu beş bölümlük dizi, genişleyen kripto alanı ve öğeleri hakkında daha derin bir anlayışa sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bakalım Metaverse Nedir?

2022 için 5 kripto sektörü konusunda iyimserim:

  • Web 3.0
  • Oyun ve Metaverse
  • Genel Blok Zincirleri
  • Merkezi Olmayan Finans (DeFi)
  • Değişim Aracı

Önceki baskıda, 2022 için en iyi Web 3.0 Kriptolarını ele aldık . Bugün, 2022 için en iyi Oyun ve Metaverse Kriptoları hakkında konuşalım.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Metaverse nedir?

Metaverse, dijital avatarınızı oluşturabileceğiniz ve çalışabileceğiniz, seyahat edebileceğiniz, öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz ve parti yapabileceğiniz bir “paralel dijital evrendir”!

Meta veriyi anlamanın en iyi yolu şu filmleri izlemektir: Ready Player One, Avatar ve Wreck-it Ralph.

Metaverse aslında oldukça eski bir kavramdır. Onunla ilk deneyimim 2000’lerin başında “Second Life” kullanmaktı. Duran Duran grubu, 2006 yılında Second Life sanal dünyasında bir konser verdi.

En iyi oyun ve metaverse kriptoları

Bana göre, 2022 için en önemli oyun ve metaverse kriptoları:

  1. Eksen Sonsuzluğu (AXS)
  2. Enjin Parası (ENJ)
  3. Gala (GALA)
  4. Merkezi olmayan (MANA)
  5. Sandbox (KUM)

Dikkatinizi Çekebilir: EDEX jetonu = Euro para birimi nedir?

Aşağıdaki tablo, 7 Ocak 2022 itibariyle bu kriptoların birincil ölçümlerini göstermektedir:

Fiyat Piyasa değeri
Eksen Sonsuzluğu (AXS) 72 $ 4,4 milyar dolar
Enjin Parası (ENJ) 2.4 $ 2 milyar dolar
Gala (GALA) 0,35 ABD doları 2.4 milyar dolar
Merkezi olmayan (MANA) 3,15 dolar 5,7 milyar dolar
Sandbox (KUM) $4.9 4,5 milyar dolar
Axie Infinity (AXS)
Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, kullanıcıların Eksenleriyle (yaratıklar veya karakterler) gerçek zamanlı olarak savaştığı bir “savaş oyunudur”. Her Axie, benzersiz bir ERC-721 değiştirilemez jetondur (NFT).

Axie Infinity Shards (AXS), Axie evrenindeki ERC20 yönetişim belirteçleridir. AXS sahipleri, jetonları stake ederek, oyunu oynayarak ve yönetime katılarak ödül talep edebilir. Oyuncular ayrıca oyun oynayarak ve içerik üreterek AXS kazanabilirler.

Smooth Love Potions (SLP), oynayarak kazanılabilen ve yeni Axies oluşturmak için kullanılabilen ERC20 jetonlarıdır.

Enjin Coin (ENJ)
Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin (ENJ)

Enjin Platformu, oyun geliştiricilerinin oyun içi Ethereum belirteçleri olarak değiştirilebilir ve değiştirilemez varlıkları yayınlamasını sağlayan bir hizmettir. Enjin pazarı, ERC-1155 varlıklarının alım ve satımını sağlar.

Enjin Coin (ENJ), değiştirilebilir ve değiştirilemez belirteçlerin değerini destekleyen Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir.

Gala (GALA)
Gala (GALA)

Gala (GALA)

Gala, kısmen sahip olunan ve oyuncuları tarafından işletilen bir oyun platformudur. Oyuncular oynayarak GALA jetonları kazanabilirler.

GALA, Gala Games ekosistemindeki katılımcılar arasında değişim aracı olarak kullanılabilecek “geri ödemesiz bir yardımcı program simgesidir”. Ayrıca Gala’nın hangi oyunları geliştirmesi gerektiğini etkilemek için de kullanılabilir.

Decentraland (MANA)
Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA)

Decentraland, sanal arazi parçalarını satın alabileceğiniz, üzerine inşa edebileceğiniz ve bunlardan para kazanabileceğiniz Ethereum tabanlı bir “sanal gerçeklik platformudur”.

Decentraland 2 jeton kullanır – MANA ve LAND.

MANA, takas edilemeyen ERC-721 LAND jetonlarını almak için yakılabilen bir ERC-20 jetonudur. MANA jetonları, Decentraland pazarında avatarlar, giyilebilir cihazlar, isimler vb. için ödeme yapmak için kullanılabilir.

Sandbox (SAND)
Sandbox (SAND)

Sandbox (SAND)

Sandbox, “kazanmak için oyna” modeline sahip blok zinciri tabanlı bir meta veri deposudur (sanal dünya). Yerel yardımcı program simgesi $SAND’dir. Meta veri deposu, LAND adı verilen dijital gayrimenkul parsellerinden oluşur.

Oyuncular, takas edilemeyen jetonlar (NFT’ler) ve $SAND kullanarak oyun deneyimleri oluşturabilir, sahip olabilir ve bu deneyimlerden para kazanabilir. Oyuncular tarafından NFT olarak oluşturulan dijital varlıklar, The Sandbox Game Maker ile oyunlara entegre edilebilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu