MetaVerse Haberleri

Metaverse kriptoları: Takip etmeniz gereken 10 milyon doların altında piyasa değeri olan en iyi 5 coin

Düşük piyasa değerine sahip kripto para birimleri, tüccarlar için kazançlı bir yatırım seçeneği sunar. Atılabilir fiyatlarla geliyorlar ve büyük kazançlar için büyük potansiyele sahipler. Ayrıca dolaşımda bol miktarda token bulunduruyorlar ve yatırımcıların istedikleri zaman pazarlara girmelerine izin veriyorlar. 10 milyon doların altında bir piyasa değeri olan ilk beş metaverse belirtecini araştırırken etiketleyin.

1. Mist

  • Piyasa Değeri: 3,37 milyon dolar
  • Fiyat: 0.060 $

Mist, Nisan 2021’de piyasaya sürülen blok zinciri tabanlı bir rol yapma oyunudur (RPG). Binance Akıllı Zincir tarafından desteklenmektedir ve kendi özgün NFT çerçevesine sahiptir. Oyun, NFT’lerin toplanması ve MIST’in (oyunun yerel kripto para birimi) stake edilmesi ve çiftçiliği etrafında döner.

Oyun, oyuncuların çeşitli canavarlarla savaşmasına, NFT’ler toplamasına ve çok sayıda sürükleyici ortam deneyimi yaşamasına olanak tanır. Oyuncular, oyun içinde araziye bile sahip olabilir ve diğer oyuncular o arazide canavarları her öldürdüklerinde ganimet kazanabilirler.

Oyun içi etkinlikler ve nadir görülen canavar düşüşleri, kullanıcıların oyunun içinde NFT’leri toplamasını sağlar. NFT’ler borsalarda alınıp satılabilir veya oyun içi müzayedeler sırasında satılabilir. Mist hala geliştirme aşamasındadır ve çoğu borsada satın alınabilir.

2. Polkacity (POLC)

  • Piyasa Değeri: 4.4 milyon dolar
  • Fiyat: 0,51 ABD doları

Şubat 2021’de piyasaya sürülen Polkacity, kullanıcıların kripto para birimi kazanmak için dijital varlıklara yatırım yapmalarını sağlayan sözleşmeye dayalı bir meta veri deposudur. Polkacity meta veri tabanında, kullanıcılar sanal taksiler (limuzinlere kadar çeşitli kabin sınıfları vardır), benzin istasyonları ve hizmetleri satın alabilirler. Bu platformun göze çarpan bir özelliği, kullanıcılara bir NFT’ye sahip olduklarında koruma ve haftalık ödemeler sunmasıdır.

Dikkatinizi Çekebilir: Sürdürülebilir Bitcoin Madencilik Merkezi İnşa Etmek İçin Bitmain İle Merkle Standard Ortakları

Birden fazla blok zincirinde 3D ve Artırılmış Gerçeklik (AR) NFT’lerini barındıran ilk platform haline gelerek dijital varlık sahipliği kavramını yeniden icat etmeyi amaçlıyor. Mevcut dijital varlık yelpazesini sürekli olarak genişletiyor ve şimdi altyapıyı da içeriyor.

Polkacity ayrıca, kullanıcıların POLC’lerini her iki blok zinciri arasında sorunsuz bir şekilde aktarmalarını sağlayan bir Ethereum-Binance Akıllı Zincir köprüsüne sahiptir.

3. Metastrike (MTS)

  • Piyasa Değeri: 4.9 milyon dolar
  • Fiyat: 0.328 $

Metastrike, blockchain tabanlı, Sanal Gerçeklik (VR) destekli, birinci şahıs atış (FPS) oyunudur. NFT’leri oyununa dahil eder ve oyuncuların dijital varlıklarının tam sahipliğini üstlenmelerini sağlar. Bu oyunun benzersiz yanı, katılımcıların üç oyun modu ile kendi FPS haritalarını oluşturmalarına izin vermesidir.

Aynı zamanda, tek bir platform için benzersiz bir konsept olan MTT ve MTS belirteçlerine sahip çift belirteçli bir modele sahiptir. MTT jetonları haritaların kilidini açar ve oyun modlarına erişim sağlarken, MTS oyun içi aktiviteler, bahis, Metaverse arazisi satın alma vb. için kullanılan blok zincirin yerel jetonudur.

Metastrike oyuncuları, oyunda seviye atladıkça ve görevleri tamamladıkça donatılabilecek ve yükseltilebilecek silahlar toplamalıdır. Bu onlara, diğer oyuncuların oyun içi savaş yoluyla çalabilecekleri NFT’ler kazandırır.
Platform, Ocak 2022’de piyasaya sürüldü ve hala geliştirme aşamasında.

4. Defina Finance (FINA)

  • Piyasa Değeri: 7.6 milyon dolar
  • Fiyat: $1.04

Bu proje Ekim 2021’de başlatıldı ve merkezi olmayan finansı (DeFi) Binance Akıllı Zincirdeki NFT ekosistemiyle birleştirdi. Bu oyun, Play to Earn modelini benimseyen ilk tamamen işlevsel blok zinciri tabanlı oyunlardan biriydi.

Oyuncular oyunu oynayarak FINA jetonları kazanabilirler ve bu jetonları oyun içi satın almalar/aktiviteler için de kullanabilirler.

Defina Finance’in halihazırda satılan 38.000’den fazla NFT ile tamamen operasyonel bir pazara sahip olması dikkat çekicidir. Ayrıca, tüm platformlarda oynanabilir – Windows, macOS, iOS ve Android. İlginç bir şekilde, oyunun hikayesi ve arka planı, hikaye yazma yarışmalarından kaynaklanmaktadır. Şu anda gündemde olmamasına rağmen, FINA kesinlikle Şubat 2022’de izlenmesi gereken bir token.

5. Heroes Chained (HEC)

  • Piyasa Değeri: 9,5 milyon dolar
  • Fiyat: $3.06

Ocak 2022’de piyasaya sürülen oyunlara ek olarak Heroes Chained, Avalanche destekli, gerçek zamanlı bir fantezi aksiyon RPG’sidir. Bu oyun GeFi dünyasına ‘Oynat ve Kazan’ modelini tanıtırken, diğer oyunların çoğu ‘Oynat ve Kazanç’ modelini kullanır.

Oyun, önce eğlenceli bir metaverse deneyimine vurgu yapıyor ve ardından dijital varlıkların tokenleştirilmesine odaklanıyor. Arazi, kahramanlar, büyüler vb. gibi oyun içi öğelerin tümü jetonlanır. Oyuncular sosyalleşebilir, klanlara katılabilir ve turnuvalarda ve liglerde birbirleriyle savaşabilirler.

Bu oyunun yerel jetonu HEC’dir ve arzı 100 milyonda sabittir. Bu jeton, rakipleri yenerek, oyuncuların kendilerinin kurabileceği loncaları satarak, görevleri tamamlayarak ve arazi ve el sanatları gibi diğer öğeleri takas ederek kazanılabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu