HaberlerNFT Haberleri

Meta, Instagram Hikayelerinde NFT Testini Başlatıyor

Instagram Meta'nın ana şirketi, kendi artırılmış gerçeklik platformu SparkAR'ı kullanarak Instagram Stories'de NFT testinin başladığını duyurdu.

CEO Mark Zuckerberg şunları söyledi:

“Gezegendeki daha fazla içerik oluşturucunun NFT’lerini Instagram’da sergileyebilmesi için testleri genişletiyoruz”

Şirket kısa süre önce, içerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin, özellik kullanıma sunulduğunda dijital koleksiyonlarını Facebook ve Instagram üzerinden paylaşabileceklerini söyledi. Zuckerberg, Facebook’un gelecekte NFT’yi destekleyeceğini doğruladı:

“Yakında bu özelliği Facebook’a ekleyeceğiz. NFT’yi SparkAR kullanarak Instagram Stories’de de test edeceğiz.”

Mayıs ayında Meta, şirketin “tüketiciler ve içerik oluşturucuların Instagram’da NFT’leri paylaşmaları için tamamen yeni bir yol” olarak tanımladığı dijital koleksiyon ürünlerini tanıttı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Meta ayrıca, İnternet’in bir sonraki sürümünü oluşturmayı ve Web3 ve Metaverse için ortak bir yaklaşım geliştirmeyi amaçlayan Metaverse Standards Group’u oluşturmak için diğer teknoloji şirketleriyle birlikte çalıştığını duyurdu. Girişime katılan şirketler arasında Adobe, Epic Games, Microsoft, Nvidia ve Qualcomm yer alıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Ripple ilk ofisini Kanada’da açtı

NFT’yi entegre etmek isteyen tek şirket Meta değil. Ocak ayında Twitter’da NFT’ler için eklenen desteği engelleyerek, kullanıcıların ETH cüzdanlarını hesaplarına bağlamalarına ve NFT’leri profil resimleri olarak görüntülemelerine olanak tanıdı. eBay kısa süre önce NFT pazar yeri KnownOrigin’i satın alarak Web3 alanındaki varlığını genişletti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu