Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriShiba Inu (SHIB)

Meme Coin Shiba Inu, Bitcoin’i Yenerek 2021’in En Çok Görüntülenen Kripto para oldu

2021 yılı genel olarak kriptolar için muazzam bir büyüme yılı oldu, ancak başka hiç kimse meme jetonu Shiba Inu’dan daha fazla büyüme yaşamadı. Köpek temalı kripto, o yıl için piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinden biri haline gelmek için belirsizliğin dışına çıktı. Bu aynı zamanda, şu anda bir milyonluk rakamın oldukça üzerinde olan topluluğunun önemli ölçüde büyümesiyle de dikkat çekiyor.

Büyümesi fiyatında veya sahiplerin sayısında durmadı. Kriptodaki en yüksek büyümeden birini işaretlemenin yanı sıra, madeni para, CoinMarketCap’te en çok görüntülenen madeni paralar listesinde de adımlar atıyordu.

Shiba Inu En Çok Görüntülenen Coin’lerin Lideri

2021 sona ererken, yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden bazılarına göz atıyoruz. Bunlardan biri CoinMarketCap’te en çok görüntülenen kripto paralardan bazılarına bakıyoruz. Bitcoin ve Ethereum şüphesiz bu listenin başında yer aldı, ancak meme coinler listeye hakim oldu.

Meme parası Shiba Inu, yılın en çok görüntülenen parası olarak bir sıçrama yaptı. Öncü kripto para birimi bitcoin’in yanı sıra 2 numaralı kripto Ethereum’un önüne geçti. Bitcoin, CoinMarketCap’te en çok görüntülenen kripto para için 2 numaraya çıktı. Rakip meme parası Dogecoin, bu listede 3. sırada yer aldı ve hakimiyetini tamamen 2021’de bir mega yıl geçiren meme coin oldu.

Akıllı sözleşmeler ağı Cardano 4. sırada yer aldı. Yerel tokeni 2021’de inanılmaz bir artış görmüştü, bu yüzden bu görünüm sürpriz olmadı. Şaşırtıcı bir şekilde, Ethereum aynı listede 5. sırada yer aldı. Kripto para biriminin piyasa değerine göre en büyük 2. ve kolayca en popüler projelerden biri olduğu düşünüldüğünde, daha yukarılara çıkmasını beklemek zor olmayacaktır.

Bununla birlikte, bu projeler inanılmaz bir yıl geçirdi ve yatırımcılar ilerlemelerini izlemeye devam ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Meme Coinler Bu Sıralar Çok İlgi Görüyor

2021’de Meme Coin’leri Domine Edildi

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, onlar hakkında soru sorulduğunda hiç kimse meme paraları kavramını gerçekten tanımazdı. Şimdi, yatırımcılar için en önde gelen kripto para birimlerinden biri ve alana giren yeni kripto yatırımcılarının çoğu için ilk temas noktası olarak hizmet ediyor.

Çoğu bir yıldan kısa bir sürede büyük bir büyüme kaydettiği için 2021 meme paralarının yılı olduğunu kanıtladı. Bunlardan en önemlileri Dogecoin ve Shiba Inu olmuştur. Dogecoin, Elon Musk’ın dijital varlığı şilin etmesinden yararlanırken, Shiba Inu, Dogecoin inanılmaz derecede büyüdükten sonra orada bir rekabet olması için kalan boşluğu besledi.

Her iki dijital varlık da milyonerlerden adil paylarını aldı. Ayrıca arama sorguları ve sosyal medya tartışmaları gibi şeylere de hakim oldular. Dogecoin, Kasım ayında 50 ABD eyaletinin 23’ünde en çok aranan kişi oldu . Twitter gibi sosyal medya platformlarında Shiba Inu ve Dogecoin sürekli olarak en çok konuşulan listelerde yer aldı .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu