HaberlerNFT Haberleri

Melania Trump, Kendi NFT’sini Satın Aldığı İddialarını Reddetti

Melania Trump’ın Başarısız NFT Müzayedesi

Aralık ayında, eski First Lady, NFT platformunun lansmanını duyurmuştu ve yeni başlatılan web sitesinde bir dizi NFT’yi listelemişti. Ocak ayında, Bayan Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile 2018 ziyareti sırasında giydiği geniş kenarlı beyaz şapkanın yanı sıra bir NFT ve onun suluboya bir yorumunu içeren “Devlet Başkanı Koleksiyonu 2022”yi duyurdu. Parçanın tamamı birlikte paketlendi ve 1.800 SOL’de listelendi (listeleme sırasında yaklaşık 250.000 dolar).

Bununla birlikte, açık artırma 2022 kripto piyasası düşüşüyle ​​aynı zamana denk geldiğinden zamanlamanın talihsiz olduğu ortaya çıktı. Sadece beş teklif yapıldı. 1800 SOL’lik kazanan teklif, açık artırmanın sonunda SOL’un değeri %40 oranında düştüğü için yalnızca 162.144$ oldu. Kısa süre sonra, web sitesi kazanan teklifin cüzdan adresini içeren teklif geçmişini yayınladı.

Dikkatinizi Çekebilir: AB Komiseri, Düzenleyicileri Kripto Endüstrisindeki Belirli Sorunları Ele Almaya Çağırıyor

Crypto Sleuth Decodes İşlem Zincirini Çözüyor

Kripto analist şirketi Anakart, Solana blok zinciri kayıtlarını ve web sitesinde yayınlanan teklif geçmişini inceledi ve sonuçları takma adlı bağımsız blok zinciri dedektifi “zachxbt” ile paylaştı. Bir dizi tweette, ikincisi, NFT’yi satın almak için kullanılan fonların, NFT koleksiyonunu oluşturan aynı cüzdan adresine kadar izlenebileceğini ortaya koydu. Tweetlerini özetlemek gerekirse, NFT’nin galibi fonları NFT’nin yaratıcısından aldı ve fonlar NFT yaratıcısıyla bağlantılı bir adrese iade edildi.

Trump İddiaları Reddetti, Açıklamayı Reddetti

Bu soruşturmalara yanıt olarak, eski First Lady ofisi şunları söyledi:

“Blockchain protokolünün doğası tamamen şeffaftır. Buna göre, halk blok zincirindeki her işlemi görebilir. İşlem, üçüncü taraf bir alıcı adına kolaylaştırıldı.”

Ancak uzmanlar, çeşitli tutarsızlıklara atıfta bulunarak bu iddiayı sorguluyor. Birden fazla cüzdan içeren tuhaf işlem zinciri birçok soruyu gündeme getiriyor. Bunlardan en önemlisi – halka açık bir kripto açık artırmasının yaratıcıları, tam olarak minimum miktar olduğu ortaya çıkan kazanan teklifi neden kolaylaştırdı?

Ancak, eski First Lady ofisi, NFT’nin gerçek alıcısının kim olduğunu açıklamayı reddetti. Ayrıca, karmaşık işlem zincirinin neden kurulduğunu ve NFT yaratıcısının görünüşte parayı neden geri aldığını açıklamadılar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu