Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Meksikalı Bankacılık Şirketi Grupo Elektra, Bitcoin Lightning Ödemelerini Ekliyor

Önce ABD’nin Teksas Eyaleti haberleri ve sonrasında Dünyanın Dört bir yanından gelen bitcoin yasallaştırma ve yasa düzenleme haberleri gelmeye başladı. Artık tüm Dünyada BTC Hızlı bir şekilde benimseniyor. Şimdide Meksikalı bir bankacılık şirketi Bitcoin Lightning Şirketi ile anlaşması ile Kripto para ile ödemeleri kabul etmek için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

ilgili içerik : Bitcoin’in Piyasa Değeri Büyümesi Altını Şu Şekilde Etkileyecek

Grupo Elektra yakında Bitcoin’e Meksika’da büyük bir kabul sağlayacak.

Milyarder, yeni ödeme özelliğinin çok yakında Electra mağazalarına geleceğini söylüyor.

Tahmini net değeri 15.4 milyar dolar olan Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi olan Salinas Pliego, bir süredir sadık bir Bitcoin destekçisi.

ilgili içerik : Analiz : Ethereum’da Ralli Neden Bitmedi ?

Kasım ayında, portföyünün yüzde 10’unu en büyük kripto para birimine koyma konusunda bir duyuru yapmıştı.

İşadamı geçtiğimiz günlerde Banco Azteca yakında Bitcoin kabul etmeye başlamak için ilk Meksikalı borç veren olacağını tweet’ledi.

Twitter Ceo’su Jack Dorsey’de Geçen Günlerde bir duyuru ile, Blockchain Teknolojisini Twitter’a Entegre Etmeye çalıştıklarını duyurmuştu.

ilgili içerik : Kripto Para Birimleri, Teksas’tada Yasal bir statü kazanıyor

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu