HaberlerKripto Para Haberleri

Meksika, El Salvador’dan İlham Alan Bir Kripto Para Birimi Tasarısı Önerecek

Meksika’nın Nuevo León eyaletinden Indira Kempis, yakın zamanda İngilizce El Salvador yayınıyla Bitcoin’i Meksika’da yasal ihale haline getirme arzusunu paylaştı. Kempis röportajda, kripto yasası teklifinin Salvador kongresi tarafından onaylanan teklife benzer olduğunu belirtti.

Kempis, El Salvador’un dünyadaki Bitcoin için en önemli merkezlerden biri haline geldiğini kaydetti ve Meksika’yı El Salvador’un ayak izlerini takip etmeye çağırdı:

“Bu tür bir projenin bir Orta Amerika ülkesinde yürütülüyor olması tarihi bir fırsat. El Salvador her tartışıldığında, her zaman göç, şiddet ve organize suç konularını ele almaktı ve şimdi dünyanın bakışı bu kamu sorunlarına değil, bitcoin ile küresel düzeyde bu büyük çağrı nedeniyle” dedi.

“Mali dışlanmanın, pek azımızın uygulanabilir alternatiflerle ele aldığı kamusal sorunlardan biri olduğu ve bu tür teknolojinin, milyonlarca insanın finansal sisteme dahil olabilmesi için bir alternatif üretmemize olanak sağladığı bana göre açık. ”

O ekledi:

Dikkatinizi Çekebilir: Solana Merkezli Zebec, Ölçeklendirmek İçin 15 Milyon Dolar Arttırdı

“Yıllardır bitcoin ile çalışan birkaç insanla kendimi kuşattım. Girişimciler, teknoloji uzmanları ve çok bilgili arkadaşlardan oluşan bir topluluğum var ve bana uzun zamandır ‘olmalısın ve bu dünyanın bir parçası olmalısın’ diyorlar ve şimdi siyasete katılıyorum, tanıtmaya çalışıyorum”

El Salvador Devlet Başkanı Bukele Pazar günü, dünyanın dört bir yanından ülkesinin geleceğine yatırım yapacak kripto girişimcilerini vatandaş olarak karşılayacağını tweetledi. El Salvador Yasama Meclisi paketi incelemeye başlamadan kısa bir süre önce tweet attı.

“Bürokrasiyi ortadan kaldırmak, bürokrasiyi azaltmak, vergi teşvikleri oluşturmak, yatırım karşılığında vatandaşlık, yeni menkul kıymetler yasaları, istikrar sözleşmeleri için Kongre’ye 52 yasal reform gönderiyorum”

Başkan Bukele, geçen Eylül ayında Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme kararı nedeniyle uluslararası incelemeyle karşı karşıya kaldı. Latin Amerika’da beklenen domino etkisi, Ekvador ve Uruguay gibi ülkelerin potansiyel olarak davayı takip etmesine ve Paraguay’da Bitcoin’i yasallaştırmak için önerilen bir yasa teklif etmesine yol açtı. Bununla birlikte, komşu Guatemala ve Honduras’taki iş toplulukları, ticareti nasıl etkileyeceği konusundaki endişelerini paylaştı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu