HaberlerKripto Para Haberleri

Meksika, 2024’e Kadar Kendi CBDC’sini Başlatmaya Hazırlanıyor

29 Aralık’ta Meksika, ülkenin 2024 yılına kadar yeni bir merkez bankası dijital para birimi (CBCD) çıkaracağını açıkladı. Bu, Meksika hükümeti tarafından Çarşamba akşamı yayınlanan bir tweet’e göre. Onun Twitter hesabına sayesinde, federal hükümet belirtilen 2024 ile, Banco de México (Meksika Merkez Bankası) bu tür yeni teknolojiler ve yeni nesil ödeme altyapısını dikkate dolaşımda kendi CBDC var onlar Meksika yardımcı olacaktır gibi son derece önemli olduğunu söyledi finansal olarak daha kapsayıcı hale gelmek.

Banco de Mexico Başkan Yardımcısı Jonathan Heath, S&P Dow Jones Indices’in ev sahipliğinde yakın zamanda düzenlenen bir video konferansta, Meksika Merkez Bankası’nın ulusal dijital para birimini en geç 2024’ün sonuna kadar uygulamaya koymayı planladığını açıkladı. Heath, “Bir proje üzerinde çalışıyoruz, hatta belki de en geç 2024’ün sonuna kadar mükemmel şekilde çalışmasını sağlamamız gerektiğini (CBDC) düşündüğümüz bir zaman çizelgemiz bile var” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Binance, Swipe (SXP) Token’i Tamamen Alacağını Duyurdu

Düzenleyiciler Kripto Patlamasını Yakalamak İçin Yarışıyor

Meksika, bir merkez bankası dijital para birimi geliştirmeye çalışan Latin Amerika ülkeleri olarak Peru ve Brezilya’ya katılıyor. Komşu Şili de 2022’de CBDC’yi başlatma tartışmalarını yürütüyor. Gelişme, dünyanın dört bir yanındaki politika yapıcıların hızla yayılan kripto para birimlerine ayak uydurmaya çalıştığı bir zamanda geliyor.

Meksika’nın bir CBDC başlatma planları, Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel López Obrador’un Ekim ayında, ülkenin aşağıdaki gibi kripto varlıkları benimseyerek El Salvador’un izinden gitme olasılığının düşük olduğunu belirtmesinden birkaç ay sonra geldi. Bitcoin fiat para biriminin yanı sıra yasal ödeme aracı olarak.

Haziran ayında, Meksika Maliye Bakanı Arturo Herrera, şunları söyledi: kripto para birimleri yasal ihale varlıkları değildir veya ülkenin mevcut düzenleyici çerçevesi dahilinde para birimi olarak kabul edilmez. Açıklaması milyarder Ricardo Salinas Pliego’nun Banco Azteca tüketici bankacılığı şirketini Meksika’da Bitcoin’i kabul eden ilk banka haline getirmek için çalıştığını söyledikten sonra geldi. Bitcoin boğası olan Salinas, Banco Azteca’nın kurucusudur. Temmuz ayında, kara para aklama operasyonlarını çökertmekten sorumlu kurum olan Meksika Mali İstihbarat Birimi (UIF), 12 kripto para borsasını raporlama gerekliliklerine uymamakla suçladı. Ajans, 12 borsanın düzenleyiciye kayıtlı olmadığını ve ülkede yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu