HaberlerKripto Para Haberleri

Maverick Protocol İçin 8 Milyon Dolarlık Finansman

Maverick Protokolü bugün yüksek profilli risk sermayedarlarından ciddi bir destek aldı ve stratejik bir finansman turunda 8 milyon dolarlık gizliden çıktı.

 

Pantera Capital, Altonomy, Circle Ventures, CMT Digital, Coral Ventures, Gemini Frontier Fund, GoldenTree Asset Management, Jump Crypto, LedgerPrime, Spartan Group, Taureon ve Tron dahil olmak üzere bir dizi tanınmış kripto piyasası yatırımcısının katılımıyla turu yönetti. Temel.

 

Maverick, merkezi olmayan borsalarda daha kapsamlı türev alım satım seçenekleri talebini karşılamayı amaçlayan “yenilikçi izinsiz türev protokolü” dediği şeyi inşa ediyor. Şu anda, yatırımcılar çoğu DEX’te yalnızca büyük token ticareti yapabilir, çünkü en büyükleri bile yaklaşık 30 işlem çifti veya daha azıyla sınırlıdır. Bu, merkezi borsalarda bulunan yüzlerce işlem çiftiyle karşılaştırılır ve türev piyasasına neden hakim olma eğiliminde olduklarını açıklar.

Dikkatinizi Çekebilir: BlockFi ve SEC Arasındaki 100 Milyon Dolarlık Anlaşma

Maverick, merkezi olmayan bir türev borsası fırsatının “muazzam” olduğuna inanıyor ve türevlerin tüm günlük kripto ticaret hacminin %50’sinden biraz fazlasını oluşturduğunu belirtiyor. Bu fırsatı karşılamak için, kullanıcıların teminat olarak herhangi bir ERC20 jetonunu stake edebilmesiyle, kalıcı piyasalardaki orta büyüklükteki jetonlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm kripto para birimlerinin daha kapsayıcı veya açık listelenmesine izin veren benzersiz bir protokol oluşturdu.

 

Maverick, yaklaşımının yalnızca tüccarlar için değil aynı zamanda likidite sağlayıcıları için de yeni fırsatlar yarattığını söylüyor. Tüccarlar için, tescilli Gauss Otomatik Likidite Yerleştirme (ALP) vAMM, likiditenin her bir varlığın piyasa fiyatı çevresinde daha uygun şekilde yerleştirilmesini sağlayarak daha düşük kayma ile sonuçlanır. Bu arada LP’ler, teminatlarını yönetme konusunda endişelenmelerine gerek kalmadığından kazanç sağlar, bu da genel olarak daha fazla sermaye verimliliği anlamına gelir.

 

Maverick’in kurucu ortağı ve CEO’su Alvin Xu, kripto tüccarlarının en son varlıklara erişim sağlayan platformlara çok değer verdiğini söyledi. Maverick, bunu tamamen kendi kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan pazarlarla yaptığını söyledi.

 

Xu, “Sürdürülebilir bir piyasayı canlandırmak için gereken yoğun çalışma nedeniyle, kalıcı piyasalar hala yeni varlıkları hızlı bir şekilde listeleme yeteneğinden yoksun” dedi. “Maverick ile, ALP’den yararlanarak bu paradigmayı değiştirmek için buradayız.”

 

Maverick, merkezi olmayan türev piyasaları oluşturmaya yardımcı olmanın yanı sıra, pasif stake mekanizmasının gelecekte başka tür DeFi uygulamaları oluşturmak için de kullanılabileceğini söyledi.

 

Pantera Capital’den Joey Krug, DeFi’nin orta vadeli ve uzun vadeli varlıklara dayalı türevler için ağladığını ve Maverick’in bu talebi karşılamak için iyi bir konumda olduğunu söyledi.

 

Krug, “Yenilikçi pazar yapısı, tüccarlara düşük kayma ve LP’lere düşük bakım, sermaye verimli stake etme sunarak pazarın önemli bir bölümünü ele geçirmeye hazır” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu