Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para HaberleriPolygon (MATIC)

MATIC’te 24 Milyar Doları Riske Sokan Açık; Sessizce Düzeltilmiş Güvenlik Açığı

Kullanıcı fonlarında $ 24 milyar riske edildi. Bir “kritik” güvenlik açığı sessizce geliştiriciler tarafından bu ayın başlarında önlendi. Poligon ve MATIC belirtecinde $ 1,8 milyon çalmayı başardılar.

Bu istismar, 3 Aralık’ta bug bounty platformu ImmuneFi’de beyaz şapkalı hackerlar tarafından paylaşıldı. 48 saat içinde bir yükseltme başlatıldı ve Çarşamba günü yayınlanan bir blog gönderisinde, Polygon ekibi olayı yamanana kadar açıklamamayı seçtiklerini açıkladı.

“Bu yükseltmenin doğası göz önüne alındığında, çok fazla dikkat çekmeden yürütülmesi gerekiyordu” diye yazdılar.

Dikkatinizi Çekebilir: MATIC Yeni bir ATH için mi hazırlanıyor?

Eğer ele alınmazsa, akıllı sözleşme güvenlik açığı, saldırganların başlangıç ​​sözleşmesinden 9,2 milyardan fazla MATIC jetonunu (toplam 10 milyar arzdan) basmasına izin verecekti. Ancak Polygon’un hızlı yükseltme yürütmesi, hiçbir kullanıcı fonunun kaybolmadığı ve yükseltmenin sorunsuz bir şekilde tamamlandığı anlamına geliyordu denildi.

MATIC’te 2 milyon dolar çalındı

Bununla birlikte, hızlı düzeltme hard fork, kötü niyetli bir saldırganın, yama uygulanmadan önce 800.000’den fazla MATIC (o sırada yaklaşık 1.8 milyon dolar değerinde) çalmak için istismarı kullanmasını engelleyecek kadar erken gelmedi – Polygon Foundation’ın söylediği gibi bu bir kayıp.

Projenin kurucu ortağı Jaynti Kanani, böyle bir durumun “er ya da geç” gerçekleşeceğini, ancak sonucun ağın dayanıklılığının bir kanıtı olduğunu söyledi.

“Ne kadar tehlikede olduğu göz önüne alındığında, takımımızın koşullar göz önüne alındığında mümkün olan en iyi kararları verdiğine inanıyorum” dedi. Piyasa, geçen aya göre %41 artışla 2.56 dolardan MATIC döviz ticareti ile hemfikir görünüyor.

Verim ve işlem verimliliği dahil olmak üzere Ethereum’un bazı önemli sınırlamalarını ele almayı amaçlayan Polygon, geçtiğimiz yıl boyunca büyük adımlar attı. Son zamanlarda merkezi olmayan borsa ( DEX ) Uniswap , ağı V3 lansmanı için kullanacağını ve MATIC’i yeni zirvelere göndereceğini duyurdu .

Bununla birlikte, 98 milyar dolarlık merkezi olmayan finans ( DeFi ) sektörü, çoğu flaş kredilere odaklanan bir dizi yüksek profilli saldırıya maruz kaldı. Adli tıp girişimi CipherTrace’in verilerine göre, 2021’in ilk altı ayında DeFi sektöründen yaklaşık 474 milyon dolar çalındı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu