Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriPolygon (MATIC)

MATIC, yeni bir ATH için Ralli sırası onda olabilir mi ?

Altcoinler, piyasadaki diğer altcoinlerle ilişkili beklentileri de teşvik etti. Polygon’un MATIC’i, ağındaki kruvazörler tarafından desteklenen sabit bir yükseliş eğiliminde olan kripto ile bir örnektir.

Bununla birlikte, MATIC 1,65$’da güçlü bir dirençle karşı karşıya kalırken, alt birimin seviyenin üzerine çıkması ve önümüzdeki günlerde bu seviyeyi koruması çok önemli olacak. 1,65 dolar, Mayıs-Haziran fiyat rallisi sırasında güçlü bir destek görevi gördü ve bir terslik, MATIC’in büyük kazançlar görebileceği anlamına gelebilir. 

ilgili içerik : Thorchain, Polygon ve Kusama En Büyük Kaybedenler Arasında

Buna rağmen, altcoin hala ATH’sinden yaklaşık %37 uzakta. MATIC’in ATH’sini yapmasının olasılığı ne kadar?

Ağ büyümesi

MATIC‘in, ağ içindeki stake faaliyetlerine katılan fonları ifade eden bir metrik olan stake etme bakiyesi, tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu, ağın gücünü yansıtıyordu.

Ek olarak, altcoinin aktif adresleri son birkaç aydır düşüş trendinde. Son fiyat artışlarının yanı sıra MATIC, bu düşüş trendinden etkileyici bir çıkış gördü.

ilgili içerik : Cardano (ADA) Rallisinde Yeni ATH, Tüm Zamanların Zirvesi

MATIC_Staked-grafigi
MATIC_Staked-grafigi

Aktif adreslerdeki düşüş trendinden bu sapma, sürekli bir ralli için iyi bir işaret olsa da, aynı sonuca varan başka bir işaret var gibi görünüyordu.

MATIC’in NVT oranı ile fiyatı arasında ters bir ilişki tespit edilebilir. NVT oranının geçen ay boyunca daha düşük zirveler yapması dikkat çekicidir. Genel olarak bu, ağ değerinin ağın daha fazla kullanımına ayak uyduramadığı anlamına gelse de, MATIC durumunda bu iyi bir işarettir. 

NVT bu yıl Nisan-Mayıs aylarında daha düşük zirveler yaptığında, alt fiyatı yükseldi ve bir ATH yaptı. Aynı model bu sefer de görüldü ve eğer iyi sonuç verirse, MATIC yakında başka bir ATH görebilir.

ilgili içerik : Kripto Paraya Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Dokuz Şey

Ayrıca, Sharpe Ratio kısa süre önce bir ATH kaydetti – en son MATIC’in fiyatı ATH’deyken görüldü. Dolayısıyla, kripto yalnızca pozitif yatırım getirisi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda son üç aydaki herhangi bir zamandan daha “risksiz”.

Yatırımcılar Dikkat

Çoğu metrik, alt için yükseliş sinyalleri gösterse de, kısa vadede küçük bir geri çekilme gözlemlenebilir. Bu, MATIC’in RSI’sındaki dört saatlik grafikte önemli dirençte düşüş momentumu farklılaşmasının bir sonucu olabilir.

Ayrıca, MATIC’in günlük grafikteki ticaret hacimleri oldukça düşüktü ve MATIC’in ATH’sine ulaşması için alıcıların zorlaması gerekecek.

 

Sorumluluk Reddi: CoinFili’nin içeriği, doğası gereği bilgi verme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para alım satımı, yüksek riskli bir yatırım olarak düşünülmeli ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmasını yapması tavsiye edilir. Sitemizi Ziyaret Eden Kullanıcılar Bu Uyarı Metnini Kabul Etmiş Sayılır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu