HaberlerKripto Para Haberleri

Mastercard Kripto Danışmanlık Hizmetlerini Başlatıyor

Ödeme devi Mastercard’ın kripto, açık bankacılık ve ESG’ye özel hizmetler sunarak danışmanlık kolunu genişlettiği bildiriliyor.

Veri Ve Hizmetlerin Genişletilmesi Açıklandı

Salı günü Mastercard, iş evriminin ve kurumsal büyümenin bir sonraki aşamasını başlatmaya odaklanan bu girişimi duyurdu. Küresel düzeyde değişen tüketici tercihlerini, hızlı dijital dönüşümleri, jeopolitik değişimleri göz önünde bulunduran Mastercard, şimdi mevcut önde gelen ödeme odaklı danışmanlık hizmetlerine Kripto ve Dijital Para Birimleri de dahil olmak üzere daha yeni danışmanlık hizmetleri sunacak. Genişletme kapsamındaki diğer uygulamalar, Açık Bankacılık, Açık Veri ve Çevre, Sosyal ve Yönetişimdir (ESG).

İşletmeleri Kripto Hizmetleriyle Geliştirmek

Mastercard, sırasıyla bir NFT platformu ve bir Ethereum ölçeklendirme çözümü başlatmak için Coinbase ve ConsenSys ile önceki bire bir işbirlikleriyle dijital varlıklar dünyasına çoktan girdi . En son genişlemenin arkasındaki amaç, müşteri işletmelerini akıllı karar verme ile ilerletmek için küresel düşünceyi, hizmetleri ve araçları ve varlıkları entegre etmektir. Şirket, bunu başarmak için Ciphertrace, Finicity ve Aiia, Cyber ​​Quant ve Paha biçilmez Gezegen Koalisyonu gibi varlıklardan yararlanmayı umuyor. Mastercard danışmanlık hizmetleri (Veri ve Hizmetler), müşteri tabanı için her zaman önemli bir teklif olmuştur. 2000’den fazla veri bilimcisi, mühendis ve danışmanıyla Mastercard Veri ve Hizmetler kolu 70 ülkedeki müşterilere hizmet vermektedir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ticaret Yapmadan Para Harcamadan Kripto Kazanmanın 5 Basit Yolu

Danışmanlık kolu, erken aşama eğitim, risk değerlendirmeleri, kripto ve NFT strateji geliştirme, kripto kartları, kripto sadakat programları gibi dijital para birimi hizmetlerini araştırıyor. Tüm bunlar, Mastercard’ın dijital para birimlerine ve fintech’teki rollerine odaklanan dijital olarak yerel firmalarla küratörlüğünü yaptığı ortaklıklar sayesinde mümkündür. Mastercard’ın test platformu ayrıca merkez bankalarının ödeme sistemleri, politika ve düzenleme ve yönetişim konularında bir CBDC’nin tasarımını ve uygulamasını keşfetmesine izin vermek için kullanılıyor.

Yetenekleri Bilemek Ve Müşterilere Yardımcı Olmak

Tüm bu yıllar boyunca bir yetenek kuluçka merkezi olarak da işlev gördü ve genel Mastercard ekosistemine katkıda bulunan çok değerli çalışanları besledi. Genişleme, yeni rolleri ve sorumlulukları yerine getirmek için daha yeni ekip üyeleri getirecek. Raporlara göre, 500’den fazla üniversite mezunu ve genç profesyonele iş sağlayacak.

Veri ve Hizmetler kolunun başkanı olan Raj Seshadri, genişlemenin müşterilerin modern zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için gerekli olduğunu söyledi.

“Ödemeler sadece başlangıç. Son 20 yılda bankacılık, fintech, perakende, seyahat ve diğer sektörlerdeki müşterilerimizle birlikte çalışarak önlerine çıkan her zorluğu ve fırsatı anlamalarına ve yönlendirmelerine yardımcı olduk. Danışmanlığın bu evrimi, değişen dünyanın ve değişen işimizin farkındadır. Bu, müşterilerin günümüzün zorluklarını aşmalarına ve bir sonraki adımı tahmin etmelerine yardımcı olmakla ilgili.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu