HaberlerKripto Para Haberleri

Mastercard Bakkt İle Ortaklık Kurdu, Bitcoin ve Kripto Para Kazanımına izin verecek.

CNBC raporuna göre, entegrasyon Mastercard kullanıcılarının, bankalarının veya tüccarlarının kripto para birimi ile ilgili ürünler sunmasına izin verecek. Kripto cüzdanlarına erişim ve Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklarda ödenecek sadakat ve ödül programlarının potansiyel olarak başlatılması gibi.

ilgili içerik : Dünyanın En Varlıklı ve En Eğitimli Yatırımcıları Bitcoin Almıyor

Ana akım medyayla ortaklığa aşina olan iki üst düzey kaynak, Bakkt’ın kripto para birimlerindeki fonların velayetini alacağını söyledi. Ayrıca Mastercard’ın dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond şunları ekledi:

Tüm ortaklarımıza, yaptıkları her şeye daha kolay kripto hizmetleri ekleme olanağı sunmak istiyoruz. Bankalar, fintech’ler veya tüccarlar olsun ortaklarımız, müşterilerine Baktt platformuyla entegrasyon yoluyla kripto para birimi satın alma, satma ve tutma olanağı sunabilir.

Haymond, müşterilerinin Mastercard’dan daha fazla kripto kapasitesi talep ettiğini iddia ediyor. Benzer bir hikaye , bu yeni varlık sınıfına olan talep arttıkça JP Morgan Chase, Goldman Sachs ve geleneksel finans sektöründeki diğer büyük şirketlerdeki yöneticiler tarafından paylaşıldı.

ilgili içerik : Bitcoin 2021’in Sonunda 30.000 Doların Altına mı düşecek ?

Yönetici, finansal hizmetler sunan bankaların ve şirketlerin kripto para birimleri etrafında dönen ilgiyi not ettiğini iddia ediyor. Bu şirketler, müşterilerinin daha kripto dostu platformlara geçişini engellemek istiyor.

Mastercard Bitcoin ve Kripto Kazanmanıza İzin Verecek

CNBC tarafından aktarılan veriler, ödeme devinin dolaşımda 2,8 milyardan fazla Mastercard’a sahip olduğunu ve geleneksel finans sektöründeki 20.000’den fazla kuruluşla bağlantı kurduğunu iddia ediyor. Böylece, Bakkt ile entegrasyonları, dünya çapında milyonlarca kullanıcı için yeni kripto kullanım durumları açabilir.

Mastercard ve Visa, geleceğin bir parçası olarak Bitcoin ve kripto para birimlerinin önemini kabul etti. Şirketler, kripto tekliflerini artırmak için çeşitli girişimler başlatıyor.

ilgili içerik : Cardano, Güvenlik Açıklarını Bulan Hacker’lara Ödül veriyor.

Bakkt Gaving Michael’ın CEO’su, milyonlarca tüccarın müşterilerine ödül programlarıyla kripto kazanmanın yollarını sunmaya nasıl başlayabileceğini anlattı. Yürütücü şunları söyledi:

İnsanların ödül puanlarınız gibi bir şeyi alıp kripto ile takas etmelerine izin vererek giriş engellerini azaltıyoruz. Harekete geçmenin kolay bir yolu çünkü nakit kullanmıyorsunuz, atıl durumda olan bir şeyi bilançonuza koyuyorsunuz ve biz de işe koyulmanıza izin veriyoruz.

Bitcoin günlük grafikte %4.2 karla 63.462 dolardan işlem görüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu