Kimdir

Martin J.Pring

Finansal piyasa davranışının dinamikleriyle ilgilenen Martin, 1978’de yatırım danışmanları ve finansal kurumlar için araştırma sağlayarak Pring Research’ü kurdu. 1984’ten beri, dünyanın başlıca finansal piyasalarını analiz eden aylık bir küresel piyasa raporu olan Intermarket Review’u yayınlamaktadır. Varlık tahsisi, piyasa psikolojisi ve iş döngüsü etrafında yatırım gibi yatırım üzerine 20’den fazla kitap yazmıştır. Oldukça popüler olan kitabı “Teknik Analiz Açıklaması” 8 dile çevrildi ve birkaç on yıl boyunca Chartered Market Technician (CMT) unvanı için okunması gerekiyordu. İş döngüsü yatırımına olan ortak ilgileri, Martin’i Joe Turner’a katılmaya ve Walnut Creek, California’da bulunan yalnızca ücretli bir yatırım danışmanı olan Pring Turner Investment Managment’ı kurmaya yöneltti. Martin, Dow Jones Indexes ile işbirliği içinde, 2012 yılında, finansal danışmanlık firmasının “Altı Aşamalı” iş çevrimi yatırım stratejisine dayanan benzersiz bir endeks olan Dow Jones Pring ABD İş Döngüsü Endeksi’ni birlikte geliştirdi. Martin, San Francisco’daki Golden Gate Üniversitesi’nde teknik analiz üzerine dünyanın ilk sanal yüksek lisans düzeyinde ders veren yardımcı profesördür. Kariyeri boyunca yaptığı yatırım araştırmalarına katkılarından dolayı meslektaşları tarafından çeşitli yaşam boyu başarı ödülleri ile onurlandırılmıştır. Martin, finans kurumlarına ve profesyonel yatırım gruplarına davetli konuşmacı olarak 30’dan fazla ülkeyi ziyaret ederek dünyayı dolaştı. Martin, San Francisco’daki Golden Gate Üniversitesi’nde teknik analiz üzerine dünyanın ilk sanal yüksek lisans düzeyinde ders veren yardımcı profesördür. Kariyeri boyunca yaptığı yatırım araştırmalarına katkılarından dolayı meslektaşları tarafından çeşitli yaşam boyu başarı ödülleri ile onurlandırılmıştır. Martin, finans kurumlarına ve profesyonel yatırım gruplarına davetli konuşmacı olarak 30’dan fazla ülkeyi ziyaret ederek dünyayı dolaştı. Martin, San Francisco’daki Golden Gate Üniversitesi’nde teknik analiz üzerine dünyanın ilk sanal yüksek lisans düzeyinde ders veren yardımcı profesördür. Kariyeri boyunca yaptığı yatırım araştırmalarına katkılarından dolayı meslektaşları tarafından çeşitli yaşam boyu başarı ödülleri ile onurlandırılmıştır. Martin, finans kurumlarına ve profesyonel yatırım gruplarına davetli konuşmacı olarak 30’dan fazla ülkeyi ziyaret ederek dünyayı dolaştı.

Dikkatinizi Çekebilir: James Bianco

SORUMLULUKLAR

  • Yatırım Stratejisti
  • İş Döngüsü Araştırması
  • Teknik ve Pazarlar Arası Analiz

PROFESYONEL VE DIŞ İLGİ ALANLARI

  • Çok Sayıda Teknik Analist Topluluğunun Üyesi veya Onursal Üyesi – Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik
  • Krallık ve İsviçre
  • Caz
  • Seyahat
  • Yelken
  • Şarkı yazarlığı

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu