Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)HaberlerKripto Para Haberleri

Mars’ın Resmi Para Birimi Olarak Dogecoin? Elon Musk Haberleri

Elon Musk, meme coin hissi Dogecoin’e olan hayranlığını ifade etmeye devam etti.

Dogecoin Kripto Paranın Gördüğü En İyi Versiyonudur

Eski PayPal yöneticisi Elon Musk, Dogecoin‘in bir değişim aracı olarak paketin önünde olduğu görüşünü dile getirdi. Tesla patronu bu görüşü ilk kez dile getirmiyor. Bunu kısa süre önce Times dergisine derginin yılın kişisi olarak verdiği bir röportajda yaptı.

Tesla patronu, Lex Fridman’a Mars’ın bir kripto para birimi ile çalışacağına inandığını söyledi ve Dogecoin’i olası bir seçenek olarak övdü. Bunu, insanların 2026 yılına kadar Mars’a inmesi konusundaki iyimserliğini açıkladıktan sonra söyledi. Ancak Musk, para birimi seçiminin Mars sakinlerine bırakılacağını vurguladı ve bunun ” Mars’ta yerel bir şey olacağını ” da sözlerine ekledi.

Dikkatinizi Çekebilir: DOGECOİN VAKFI, DOGE STAKİNG KONUSUNDA BİR ETHEREUM KURUCU ORTAĞIYLA İŞBİRLİĞİ YAPIYOR.

Konuşma, Musk’ı finansal sistemin zayıf durumu ve kripto para biriminin “hükümet tarafından artırılan hataları” nasıl düzelttiği hakkında konuşmaya yönlendirdi. Milyarder bunu, veri tabanını korumanın zorluğunun yanı sıra hükümetin arzı artırma konusundaki keyfi gücüne atıfta bulunarak söyledi.

Musk, Bitcoin’in bu sistemi geliştirirken, düşük işlem hacminin ve yüksek ücretlerinin onu bir para birimi ve daha çok bir değer deposu gibi kullanışsız hale getirdiğini açıklamaya devam etti. Öte yandan Dogecoin, hacim açısından daha ölçeklenebilir ve ücretlerde çok düşük olduğunu söyledi.

Musk, El Salvador gibi yerlerde uygulanan Lightning Network gibi Katman 2 çözümlerinin ortaya çıkan sorunları ele aldığını kabul etti. Bununla birlikte, Bitcoin’in deflasyonist doğasının insanları “hodl” etmeye ve harcamamaya teşvik ettiğini ve bunun bir para biriminin sahip olması gereken bir özellik olmadığını belirtti. Musk, Dogecoin’in enflasyon için sabit bir sayı tasarımının, bu sorunu mutlaka enflasyonist hale getirmeden çözdüğünü de sözlerine ekledi.

Musk Hala DOGE Tarafında

Elon Musk, bu yıl Dogecoin’in vokal savunucusu olarak kaldı . Madeni parayı tanıtmak için Twitter’dan son röportajlara kadar platformları kullandı. Birçoğu, jetona olan ilginin artmasını milyardere bağladı.

Hayran kitlesinin Tesla’daki ödemeler için DOGE’yi kullanmak isteyip istemediğini sormak için bu yılın başlarında bir Twitter anketi düzenleyen Tesla patronu, yaklaşık iki hafta önce bir tweet’te, şirketin belirli Tesla ürünleri için jetonu kabul etmeye başlayacağını açıkladı. iki hafta önce bir tweet’te.

“Tesla, bazı ürünleri Doge ile satın alınabilir hale getirecek ve nasıl gittiğini görecek.”

Elon Musk’ın DOGE’ye verdiği destekte azalma belirtisi yok. Mayıs ayında milyarder, bir tweet’te projede geliştiricilerle birlikte çalıştığını açıkladı.dogecoin.

“Sistem işlem verimliliğini artırmak için Doge geliştiricileriyle birlikte çalışmak. Potansiyel olarak umut verici.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu