HaberlerKripto Para HaberleriMetaVerse HaberleriNFT Haberleri

Mark Zuckerberg: “Yakın gelecekte NFT’yi Instagram’da uygulayacağız”

Meta kurucusu Mark Zuckerberg, South by Southwest'e (SXSW), şirketin "yakın gelecekte" NFT'yi Instagram'a entegre etme çalışmalarını tamamlayacağını söyledi.

Mark Zuckerberg, tam ayrıntıya girmedi ve şirketin fotoğraf ve video paylaşım uygulamasına değiştirilemez token entegrasyonunun devam ettiğini ve Instagram ekibi bazı teknik sorunları çözer çözmez tamamlanacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

“NFT’yi yakında Instagram’da uygulamak için çalışıyoruz. Zuckerberg, Diamond John of Shark Tank ile yaptığı röportajda, önümüzdeki birkaç ay içinde NFT’lerinizden bazılarını indirmek mümkün olacak ve umarım zamanla bu ortamda bir şeyler inşa edebileceğiz” dedi.

Instagram’ın NFT’lere olan ilgisi büyük olasılıkla yeni sanal dünyayı dijital ürünlerle doldurmak için bir yön geliştiren ana şirket Meta’nın vizyonundan kaynaklanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: MetaMask kripto para cüzdanının kullanıcı sayısı 30 milyonu aştı

Zuckerberg, “Umudum, metaverse avatarınızın giydiği kıyafetlerin NFT’ler olarak oluşturulabilmesi ve onları farklı yerlerde giyebilmenizdir” dedi.

Geçen Aralık ayında Instagram CEO’su Adam Mosseri, şirketin teknolojiyi daha geniş bir kitleye ulaştırmak için NFT’leri “aktif olarak araştırdığını” doğruladı. Şirket, NFT ile ilgili içeriğe ev sahipliği yapmak ve koleksiyoncu token yaratıcılarını çekmekle ilgileniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu