HaberlerMetaVerse Haberleri

Mark Zuckerberg, Metaverse için sanal bir giyim mağazası açtı

Meta'nın CEO'su (eski adıyla Facebook), metaverse'deki avatarlar için çeşitli markalı giysiler satın almanızı sağlayacak bir dijital giyim mağazası olan Meta Avatars Store'un lansmanını duyurdu.

Meta mağazasında Prada, Balenciaga ve Thom Browne gibi markalar yer alacak. Instagram, Facebook ve Messenger’da avatarlar için kullanılabilir hale gelmelidirler. Giyim ürünleri fiyatları açıklanmadı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Meta, metaverse endüstrisinin önümüzdeki yıllarda o kadar çok büyüyeceğinden emin ki dijital giyim ve diğer niteliklere duyulan ihtiyaç günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelecek. Bu nedenle, bu yılın başında şirket dikkatini 2021’de duyurulan kendi metaverse’ine odakladı.

“Dijital ürünler, metaverselerde kendini ifade etmenin önemli bir yolu ve yaratıcı ekonominin büyük bir itici gücü olacak. Tekliflerimizi yeni markalarla çeşitlendirmekten ve hepsini VR’ye getirmekten heyecan duyuyoruz” diyor Zuckerberg.

Nisan ayında şirket, metaverse içinde kendi kripto para birimini başlatmayı planladığını duyurdu. Meta, şu anda oyun içi para birimlerinde olanlara benzer şekilde, uygulamalarında kullanacağı merkezi olarak kontrol edilen belirteçlerin olasılığını araştırıyor.

VR’den bahsetmişken Zuckerberg, yalnızca Oculus Quest VR kulaklık serisinin sahipleri tarafından kullanılabilen amiral gemisi Meta Horizon Worlds uygulamasından bahsediyor. Platform kullanıcılarının Horizon Worlds’te yeni dijital eşyalar giyebilecekleri muhtemeldir.

Daha önce Zuckerberg, Meta’nın Instagram’da NFT’ler biçiminde dijital koleksiyon desteğini test etmeye başladığını duyurdu. Zuckerberg’e göre bu, toplanabilir tokenleri Meta ekosistemine sokmanın ilk adımı olacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu