DeFi HaberleriHaberlerNFT Haberleri

Marhaba DeFi, Şeriat yasalarına göre NFT’yi kontrol etmeye başladı

Marhaba DeFi, Şeriat yasalarına göre NFT'yi kontrol etmeye başladı, NFT'leri DeFi Kontrol Etmeye Başlayacak!

Müslüman izleyicilerin kullanımına odaklanan merkezi olmayan bir ağın yaratıcıları olan Marhaba DeFi Network (MRHB), Şeriat yasasına uygun olarak değiştirilemez tokenler (NFT) için sertifikalandırma başlatıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Basın açıklamasında, NFT ticaret platformu MRHB SouqNFT’ye yerleştirilmeden önce dijital görsel ve işitsel sanat nesnelerinin İslam’ın etik kurallarına göre test edileceği belirtildi. Bu işlev MRHB Yönetim Kurulu tarafından yerine getirilecektir. Dijital varlıkların helal doğası, Londra merkezli kripto şirketi Shariah Experts Ltd. tarafından basılan bir blok zinciri sertifikasına kaydedilecek.

MRHB başkanı Naqib Mohammed, sanal sergilerin çıplaklık, nefret söylemi ve ırkçılık açısından kontrol edileceğini paylaştı. Singapur merkezli bir kripto platformu olan Cache Gold, ilk sertifikalı helal geliştiriciler arasında yer aldı. Muhammed şunları da ekledi:

“Blockchain sertifikasının büyük bir potansiyeli var. Alçakgönüllülük ve ahlak yasalarına uyulmasını sağlayarak, ekonominin Müslüman sektörü ile Web3 alanı arasında bir geçit görevi yapıyoruz. NFT öğeleri benzersizdir ve onları değişmez belgeler oluşturmak için ideal bir teknoloji haline getirir. Müslüman kullanıcılar, temel dini dogmaları ihlal etmeden dijital alanın bir parçası olabilecekler.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum Katilleri Kaybediyor

Uzmanlar, MRHB şirketinin beyan edilen ademi merkeziyetçiliği kavramı hakkında şüphelerini dile getirdiler. Yönetim kurulu, onların görüşüne göre, fikrin temellerinde bir çelişki olduğunu gösteren kripto varlıklarının seçimi için denetleyici bir pozisyon aldı. Naqib Mohammed yaptığı yorumda şu yanıtı verdi:

“Şeriat kurulu tarafından yapılan bir inceleme yoluyla listeleme üzerinde kesinlikle kontrol uyguluyoruz, ancak ekosistemi inşa etmede kontrolün dağılmasının sonraki yönleri risk altında değil.” Naqib Mohammed

Daha önce, Coinfili.com editörleri, Crypto World Expo 2022’nin yaratıcılarının 1 ve 2 Eylül 2022’de İstanbul’da (Türkiye) gerçekleşecek olan etkinliğin programını paylaştığını bildirmişti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu