HaberlerMetaVerse Haberleri

Manchester City, Metaverse’deki Etihad Stadı’nı Yeniden Yaratacak

Metaverse, müzisyenler, spor, moda markaları ve finans kurumlarının Metaverse’e doğru yol almasıyla önemli bir ilgi topladı.

Manchester City Metaverse’e Atlıyor

Manchester City, Sony ve yan kuruluşu Hawk-Eye Technology ile ortaklaşa Metaverse’deki ilk futbol stadyumunu inşa etmek için inisiyatif alacak. Hawk-Eye, Metaverse’de Etihad’ı yeniden yaratmak için analiz ve iskelet takibi kullanacak.

Proje hala çok yeni bir aşamada olsa da, Manchester City Etihad Stadyumu’nu dönüştürmeyi umuyor ve onu Metaverse’deki Manchester City için merkezi bir merkez haline getiriyor ve yetkililer sanal Etihad’ın yakın gelecekte birçok kez doldurulabileceğini umuyor. Dünyanın dört bir yanındaki City hayranlarına dijital dünyada stadyumu sanal olarak ziyaret etme fırsatları.

Dikkatinizi Çekebilir: Modern Müslümanlar İçin Yeni Metaverse

Küresel Hayranlar İçin Yeni Bir Fırsat

Sony, taraftarların gelecekte kulüp ve stadyumla nasıl etkileşimde bulunabilecekleri konusunda devrim yaratabilecek olan stadyumu dijital olarak haritalama sürecini başlattı. City Football Group’un Pazarlama ve Taraftar Katılımı Sorumlusu Nuria Tarre, projenin potansiyeline ışık tuttu ve şunları söyledi:

“Bir metaverse’ye sahip olmayı hayal edebildiğimiz tüm nokta, bir oyunu yeniden yaratabilmeniz, maçı canlı olarak izleyebilmeniz, farklı açılardan farklı bir şekilde aksiyonun bir parçası olmanız ve stadyumu istediğiniz kadar doldurabilmenizdir. istiyorum çünkü sınırsız, tamamen sanal. Ancak o sırada ne izlemek istediğinizi de kontrol edebilirsiniz. Tek bir yayın bakış açısı yok. Stadyumun herhangi bir açısından bakabilirsiniz. İşte gökyüzü – sınır.”

Ortaklık ayrıca oyuncularla daha fazla taraftar etkileşimi görebilir ve ayrıca dijital varlıkları ve NFT’leri satın almalarına izin verebilir. Projenin nihai hedefi, taraftarların kendi evlerinin rahatlığında canlı bir Manchester City iç saha maçının ortamını deneyimlemelerini sağlamaktır.

Yayın Hakları Üzerinde Potansiyel Bir Etki Mi?

Manchester City’nin Metaverse’e geçişi, Metaverse’de başlarsa Premier Lig ve mevcut yayın haklarının dağılımı üzerinde önemli sonuçlar doğurabilir. Premier Lig şu anda yayıncılara yayın haklarını satıyor ve kulüpler de belirli yayın haklarına sahip.

Metaverse ile kulüpler evlerindeki maçlarını Metaverse’de yayınlayabilir ve yayıncılara olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir. Ekipler ayrıca gelecekte Metaverse aracılığıyla yayınları doğrudan hayranlara satmanın yollarını da arayabilirler.

Socios.Com İle Şehir Anlaşması

Manchester City ayrıca yakın zamanda Socios.com ile bağlantı kuran en son kulüp oldu ve City taraftarlarının taraftar jetonlarına erişmesine izin verdi. $CITY jetonu olarak adlandırılan yeni taraftar jetonu, promosyonlar, oy hakları, ödüller ve benzeri özellikler gibi çeşitli şekillerde taraftarların kulüple etkileşimini önemli ölçüde artıracaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu