Haberler

Malezya, Rusya’ya Tek Taraflı Yaptırımlar Uygulanmasını Yasakladı

Malezya Dışişleri Bakanı Saifuddin Abdullah, Rusya'ya Tek Taraflı Yaptırımlar Uygulanmasını Yasakladı

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Malezya, Güneydoğu Asya’da yer alan, doğu ve batı olarak iki kara parçasına ayrılmış, 13 eyaletten oluşan, “parlamenter monarşi” ile yönetilen federal bir devlettir. Malezya'da 878 adet ada bulunur.

Malezya Dışişleri Bakanı Saifuddin Abdullah, komşu Singapur’un eşi görülmemiş bir hareketle ülkeyi Ukrayna’yı işgali nedeniyle kınamasından birkaç gün sonra, Malezya’nın Rusya’ya karşı yaptırım uygulamaya niyeti olmadığını söyledi.

Salı günü mecliste milletvekillerine konuşan Saifuddin, “Tek taraflı yaptırımlara inanmıyoruz” dedi. “Yaptırımlar Birleşmiş Milletler aracılığıyla yapılmalı. İnsan Hakları Konseyi üyesi olarak zaten ateşkes ve müzakerelerin devam etmesi için tavsiyede bulunduk.”

Cumartesi günü Singapur, Güneydoğu Asya’da şimdiye kadar BM’den geçmeden bunu yapan ilk ve tek ülke olarak Rusya’ya karşı yaptırımlar açıkladı. Yaptırımlar, silah olarak kullanılabilecek ürünlere ihracat kontrollerinin uygulanmasını, belirlenen Rus bankalarına yönelik hedefli finansal önlemleri ve finansal yaptırımları atlatmak için kullanılabilecek kripto para ticaretine yönelik kısıtlamaları içeriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Coinbase, Rusya Kullanıcılarına Bağlı 25.000 Kripto Cüzdanını Engelledi

Saifuddin, “Kullanılabilecek en güçlü silahlardan biri olsalar da yaptırımlara karşı dikkatli olmalıyız” dedi. Tedbirler hedef alınmazsa, “en çok masum insanlar etkilenecek” dedi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu