Blockchain HaberleriHaberler

Magic, Balaji Srinivasan ve Alexis Ohanian’dan 27 milyon dolar topladı

Web3 uygulamaları için sihirli bir bağlantı tabanlı merkezi olmayan kimlik doğrulama platformu olan Magic, 27 milyon dolarlık bir A Serisi tur topladı.

Yeni yatırımcılar arasında Alexis Ohanian, Balaji Srinivasan ve VC firması Northzone ile 2020 başlangıç ​​turundan birçok destekçi yer alıyor.

Web3 uygulamaları için merkezi olmayan bir kimlik doğrulama platformu sağlayan bir girişim olan Magic, bugün birçok tanınmış melek yatırımcı da dahil olmak üzere bir dizi önde gelen yatırımcıdan 27 milyon $’lık bir A Serisi fon topladığını duyurdu.

Mayıs 2020’de yeniden markalaşmadan önce Fortmatic olarak bilinen San Francisco merkezli girişim, Seven Seven Six’in kurucusu ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, yatırımcı ve eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan gibi yeni eklemelerle melek yatırımcı listesini genişletti. sosyal medya fenomeni Casey Neistat ve Product Hunt kurucusu Ryan Hoover.

Srinivasan, Magic tarafından bir alıntıda, “Sihir, geleneksel kimlik doğrulamanın kullanılabilirliğini kripto güvenliğiyle birleştiriyor” dedi . “Geleceğin bir parçası gibi geliyor.”

Risk sermayesi şirketi Northzone, Magic’te yeni bir yatırımcı olarak A Serisi turuna liderlik etti ve Tiger Global, Volt Capital, Digital Currency Group ve CoinFund gibi diğer VC’ler katıldı. Magic’in geçen yılki 4 milyon dolarlık başlangıç ​​turuna katılan A Serisi yatırımcılar arasında Placeholder, Cherubic Ventures, SV Angel, AngelList’in kurucu ortağı Naval Ravikant ve Vercel CEO’su Guillermo Rauch yer alıyor.

Magic, MetaMask gibi bir kripto cüzdanı kullanmak yerine, kullanıcıların kimliğini doğrulamak için e-posta veya başka bir hizmet aracılığıyla gönderilen sihirli bir bağlantı kullanarak, merkezi olmayan uygulamalarla (dappsetkileşime giren kullanıcılar için sürtünmeyi en aza indirmeyi amaçlar. (Açıklama: Magic’in bir müşterisidir ve platformunu mobil uygulamamız için kullanır.)

Her kullanıcı, kullanıcının kendisi tarafından değil, Magic’in yetkilendirilmiş anahtar yönetim platformu ile yönetilen, merkezi olmayan, blok zinciri tabanlı, kriptografik bir anahtar çifti alır. Magic, Ethereum ile başladı ve şimdi daha fazla (Bitcoin dahil) gelen 14 blok zincirini destekliyor.

Magic’in kurucu ortağı ve CEO’su Sean Li, bu hafta verdiği bir demeçte, “Bu ana akım benimsemeyi giderek daha fazla blok zincirine ve kullanıcıya da yayıyoruz” dedi .

Li’ye göre, yeni fon, ekibinin kullanıcıların e-posta veya sosyal medya hesabı kullanarak uygulamalara giriş yapmalarını sağlayan mevcut kimlik doğrulama hizmetini genişletmesine ve geliştirmesine yardımcı olacak ve gelecekte SMS ve çok faktörlü destek ekleyecek. Li, Magic’in müşterilerden gelen taleple boğulduğunu ve özellik isteklerini uygulamak, büyümesini hızlandırmak ve kilit yönetim taktikleri ve daha fazla ademi merkeziyetçilik konusunda “araştırmaya devam etmek” için çalışacağını söylüyor.

Li, Magic’i geleceğin “internet pasaportu” olarak görüyor ve bu ilk kimlik doğrulama hizmetinin daha sağlam bir merkezi olmayan kimlik platformuna yol açtığı bir yol haritası tanımladı. Merkezi sosyal medya kimlik hizmetlerinin mevcut biçimleriyle neredeyse “başarısız olamayacak kadar büyük” olduğunu ve bu platformların hacklenmesinin kullanıcılar için yıkıcı sonuçları olabileceğini söyledi. Magic, mevcut platformlardan kimlikle ilgili bu merkezi olmayan yaklaşıma köprü kurarak kullanıcıları daha güvenli bir geleceğe yönlendirmeyi amaçlıyor.

Li, “Farkında olsunlar ya da olmasınlar, daha fazla kullanıcıya daha fazla blok zinciri anahtarı sağlamak için bir truva atı gibiyiz” dedi. “İnterneti, kimliğin daha sürdürülebilir olduğu ve Facebook ve Google gibi gerçekten büyük şirketlere merkezileştirilmeyecek şekilde yeniden düzenlemeyi umuyoruz.”

“Bunu çözmek için daha yolun başındayız ama en azından şu anda doğru yoldayız. Bu merkezileştirilmiş sağlayıcılardan merkezi olmayan kimliği doğurmaya çalışıyoruz” diye ekledi. “Sonunda, bunun, cihaza dayalı, müşteri öncelikli, gizliliğe duyarlı bir oturum açma faktörüne nasıl köprü olabileceğini hayal edin. Bu geçiş, internet pasaportunun dünyadaki çoğu insan için anlamlı olduğu an olacaktır. İlk adım olarak, temel kimlik doğrulama hizmetini doğru bir şekilde alıyoruz.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu