Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Madenciler 1.8 milyon bitcoin biriktirdi

Kripto para madencileri şimdiye dek toplam 1.8 milyon bitcoin biriktirdi.

Madenciler ayda ortalama 3,3 bin bitcoin satıyor.

Bitcoin madencileri önemli miktarda biriktirmeye devam ediyor: Glassnode’dan gelen verilerin kanıtladığı gibi, şu anda 1,8 milyon BTC’ye sahipler. Nisan ayından bu yana madenciler ayda 3,3 bin BTC oranında bitcoin satıyorlar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bitcoin madenciliği, madencilik ekipmanlarında yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Sonuç olarak, 8 Haziran’da 1 numaralı kripto para madenciliğinin zorluğu 30,28 trilyon geleneksel birime yükseldi. Bu gösterge, Mayıs ayının ikinci yarısındaki düşüşün ardından yeniden yükselmeye başladı. Böylece, 25 Mayıs’ta, geçen yılın Temmuz ayından bu yana en güçlü düşüş, %4.33 ile 29.9 trilyon konvansiyonel birime kaydedildi.

Bir önceki ayın ilk yarısında, 11 Mayıs’ta, tarihsel maksimumunu 31,25 trilyon geleneksel birim seviyesinde güncellediğini hatırlayın.

Glassnode’a göre, Bitcoin hash oranı 211.5 Eh/s civarında. Son 12 ayda bu gösterge %48,5 artış gösterdi.

Mayıs ayının bir sonucu olarak, madencilerin toplam geliri (madencilik tarihinde 1 numaralı kripto para biriminin piyasa oranı ve işlem ücretleri açısından çıkarılan bitcoinler) 906 milyon dolara ulaştı.

Madencilerin mayınlı bitcoin satışını azaltmaya olan ilgisi, 1 numaralı kripto para birimine uzun vadeli yatırımın genel eğilimine uyuyor. Örneğin, son 24 saat içinde ABD’nin en büyük kripto borsası Coinbase’den 30.000 BTC’nin çekildiğini ve bu sitedeki 1 numaralı kripto para biriminin dengesinin yerinde olduğu gerçeğini açıklayabilen bu eğilimdir. Mayıs ortasından beri en düşük değer.

Bitcoin, bu hafta Bitcoin baskınlık oranının %46,8’e yükselerek geçen yılın Ekim ayının başından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı gerçeğiyle kanıtlandığı gibi, kriptosferde önemli bir varlık olmaya devam ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu