Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Mad Money’in sahibi Jim Cramer, Kripto Yatırımcılarına Kâr Almaları İçin ‘Yalvarıyor’ – ‘Para Kaybetmenizi İstemiyorum’ Diyor

Mad Money’den Jim Cramer, Yatırımcılara Kripto Kazançlarından Kâr Almalarını Tavsiye Ediyor
CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kripto para yatırımcılarının portföylerinde herhangi bir kazançları varsa kripto varlıklarından kar almaları gerektiğini söyledi. Eski bir riskten korunma fonu yöneticisi olan Cramer, bir finansal haber ve okuryazarlık sitesi olan Thestreet.com’u kurdu.

Jim Cramer Dedi ki:

Kripto severlerin sat dediğimi asla duymak istemediklerini biliyorum, ama benim gibi büyük bir kazancınız varsa, yalvarırım. Bir kayıp olmasına izin vermeyin. Birazını satın, geri kalanını hodl yapın, sonra bekleyip Çin’in Evergrande kurtarma planına karşı tutumunu değiştirip değiştirmediğini görelim.

Cramer, Çin’deki büyük bir emlak geliştiricisi olan Evergrande’nin mücadelelerinin kripto pazarları üzerinde ağırlık yaratmaya devam edeceği konusunda uyardı. Evergrande ayrıca sağlık hizmetleri ve elektrikli araçlar gibi diğer sektörlerde de faaliyet göstermektedir. Şirketin toplam borcu 300 milyar dolardan fazla ve son zamanlarda yatırımcıları borçlarını temerrüde düşürebilecekleri konusunda uyardı.

Mad Money sunucusu, kripto endişelerinin şu anda tether ( USDT ) ile başladığını açıkladı . “Tether ile ilgili sorun, çeşitli holdingler tarafından desteklenmesi ve bunların kabaca yarısının ticari kağıt – kısa vadeli krediler – olması ve bunun çoğunun olduğuna inanılıyor, ancak biz bilmiyoruz” dedi.

Cramer şunları ekledi: “Tether, Evergrande’ye maruz kalmadıklarını söyledi. Ancak tonlarca Çinli işletme bu fiyasko tarafından ezilmeye devam ediyor ve Evergrande’ye maruz kalıyorlar ve bu, domino taşları buraya düşerse gerçek bir belaya yol açabilir.” Uyardı: “Tether çökerse, o zaman tüm kripto ekosisteminin içini boşaltacak. Bu nedenle, herhangi bir biçimde kriptoya sahipseniz ve büyük kazançlarınız varsa, masadan bir şeyler çıkarmanızı öneririm.”

Bununla birlikte, Mad Money sunucusu, kripto para birimlerinin “ana akım” olma potansiyelini hala gördüğünü vurguladı. O şu görüşte:

Şu anda, kripto sahibi olmak ‘tehlikeli’ bir ticaret olarak bilinir ve bu alan Evergrande’nin politikasından etkilenirse kötü olacaktır.

 

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu