HaberlerKripto Para Haberleri

Macaristan Merkez Bankası Başkanı Kriptoyu Yasaklamak İçin Sıraya Girdi

Kripto para birimleri hakkında söz sahibi olmak için öne çıkan merkez bankacılarının kuyruğu görünüşte sonsuz. Hepsi farklı ülkelerden ve düzenleyici yargı alanlarından geliyor, ancak hepsinin söyleyecekleri hemen hemen aynı. Kripto bir dolandırıcılık, tehdit, kara para aklama aracı ve diğer bağlantılı kötülüklerdir.

Vali Matolcsy, sözleriyle kesinlikle parti çizgisine ayak uyduruyor ve hatta AB’de kripto ticareti ve madenciliğinin yasaklanması gerektiğini belirterek dünyanın en radikal merkez bankası yöneticilerine bile katılıyor.

Yakın tarihli bir basın açıklamasında Matolcsy, AB düzenleyicisinin belirli bitcoin madenciliği yöntemlerini yasaklama önerisine verdiği desteği yineledi:

“Teklif ile tamamen aynı fikirdeyim ve ayrıca üst düzey AB mali düzenleyicisinin AB’nin çoğu yeni bitcoin üretmek için kullanılan madencilik yöntemini yasaklaması gerektiği fikrini destekliyorum.”

Rus merkez bankası görüşünü de vurguladı:

“Kripto para birimlerinin yasa dışı faaliyetlere hizmet edebileceği ve finansal piramitler oluşturmaya meyilli olduğu açık. Rusya’nın merkez bankası, “kripto para birimlerinin hızlı büyümesi ve piyasa değeri, öncelikle baloncuklar yaratan gelecekteki büyümeye yönelik spekülatif talep tarafından tanımlanıyor” derken haklı..

Kısa basın açıklamasını, AB vatandaşlarının kripto para bulundurmalarına izin verileceğini, ancak bunun yalnızca Avrupa dışındaki yargı bölgelerinde olacağını belirterek sonlandırdı. Düzenleyicilerin ayrıca varlıklarını takip etmeleri gerekecektir.

Dikkatinizi Çekebilir: En iyi ethereum katilleri: Bilmeniz gereken her şey

Fikir

Merkez bankası başkanları korkmuş ve çaresiz. Tüm mali işler üzerinde tam kontrol, on yıllardır onların ayrıcalığı olmuştur. Şimdiye kadar tartışılmaz bir pozisyon. Bununla birlikte, özel dijital varlıklar, sahneye şaşırtıcı bir hızla akıyor.

Vatandaş birdenbire bankacılık sisteminin tamamen dışında kendi parasına sahip olabileceklerini, dilediklerine harcayabileceklerini, istedikleri kişiye gönderebileceklerini, hiçbir bankanın yapamayacaklarını söylemesine gerek olmadığını fark ediyor.

Her zaman bankalar bizim için neyin en iyi olduğunu bilir ve bir banka hesabından yararlanmamıza izin verilecekse burunlarımızı temiz tutmamız ve uymamız ve banka işlem yaptığımızı düşünürse onu dondurmamamız gerekir. ‘yanlış türde’ iş veya birey ile.

Para birimimizi orada tutmamız için hesabımıza 0.0 veya başka bir faiz yüzdesi veriliyor ve shadowstats web sitesine göre satın alma gücümüz her yıl muhtemelen en az %15 düşüyor.

Merkez bankacıları için, herkesin çizgiyi aşması ve kripto para birimine yatırım yapması ve onu stake ederek ve çiftçilik yaparak %10’un üzerinde bir kazanç elde etmesi, haddini aşan bir şey gibi görünüyor.

Merkez bankacıları ve hükümetler bizi bu belaya soktu. Ne mutlu ki, uysal bir dünya medyası göz önüne alındığında, nüfusun büyük çoğunluğu gerçekte neler olup bittiği konusunda hala bilgisiz ve şimdilik dirgenler sadece ahır duvarına yaslanıyor.

Bununla birlikte, bu merkez bankacılarının kripto para birimleri hakkındaki saçmalıklarını herkesin duyması için şatafatlı bir şekilde ağzından çıkarmaları çok samimiyetsiz. Muhtemelen hiçbirinin kripto para birimi konusunda herhangi bir araştırma yapmadığı kabul edilmelidir. Ancak bu, finans konusunda son derece iyi eğitim almış bireylerin böyle bir cehalet içinde kalmalarının bir nedeni olmamalıdır.

Bir sonraki merkez bankası başkanının ileri adım atması ve halka kriptodan uzak durmasını söylemesi için acı çekmeyi dört gözle bekliyoruz. Sonunda mantık, şeffaflık ve hakikat galip gelmeden geçmemiz gereken bir süreç.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu