Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

M. Saylor: AB bitcoin yasağı trilyon dolarlık bir hatadır

Bitcoin yasağı trilyon dolarlık zarar...

Yakın tarihli bir tweet’te, iş zekası yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasının kullanımını sınırlamayı amaçlayan en son Avrupa Birliği bitcoin – kripto para yasa tasarısı hakkında konuştu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Saylor, katil tasarıya karşı çıkan kripto para birimi endüstrisinin diğer önde gelen üyelerine atıfta bulunurken girişimi “trilyon dolarlık bir hata” olarak nitelendirdi.

Son dakika bitcoin değişikliği, AB’de Proof-of-Work kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlarken, önceki sürüm endüstri uzmanlarının olumsuz tepkisi nedeniyle reddedildi. Tasarının daha hafif ifadesine rağmen, analistler, kripto para birimi endüstrisi üzerinde her zaman yıkıcı bir etkisi olacağı sonucuna vardılar.

Bu Pazartesi, Avrupalı ​​milletvekilleri aylarca süren müzakerelerin ardından nihayet tasarıyı oylayacaklar.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin: ABD Fed’in faiz kararını bekliyor

Bir yasak durumunda, çoğunlukla yeşil bir güven kredisine sahip olan Hisse Kanıtı (PoS) algoritması ve diğer mutabakat algoritmaları tercih edilecektir. Bu bağlamda Saylor, elektrikle ilgili olmayan tüm kripto paraların düzenleyici tarafından kayıt dışı menkul kıymetler olarak ele alınması gerektiğini belirtti.

MicroStrategy, 125.051 BTC’den fazla veya cari fiyatlarla yaklaşık 4.8 milyar dolar satın aldı.Virginia merkezli şirket, geniş bir farkla amiral gemisi kripto para biriminin en büyük kurumsal sahibidir.

Saylor’un Bitcoin’in dijital bir mülk olduğu konusundaki son sözleri, altın böceği Peter Schiff tarafından fark edilmedi. İkincisi, çalışması “gerçek bir değer” getirmediği için bitcoin’in aslında değersiz olduğunu savunuyor.

Schiff, “Bir çukur kazmak için saatler harcadığımı ve ardından aynı saatlerde toprakla doldurduğumu ispatlayabilirsem, o zaman çalışmam hiçbir şey vermedi” dedi.

Eleştirmen daha sonra Bitcoin’in onu doğru yöne yönlendirmek yerine enerjiyi boşa harcadığını ekledi.

Schiff bir kez daha, ana kripto para biriminin yalnızca yeni alıcıları çekmeyi amaçladığını ve böylece erken yatırımcıların daha yüksek bir fiyata satabileceğini belirtti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu