Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Lyn Alden: Merkez bankaları gelecekte bitcoin’i yedek varlık olarak kullanacak

Amerikalı makroekonomist, egemen servet fonları bitcoin'e dikkat eder etmez Merkez Bankası'nın yakında onunla ilgileneceğine inanıyor.

Yatırım stratejisti Lyn Alden, What Bitcoin üzerine Peter McCormack ile yaptığı röportajda, dünyadaki mevcut jeopolitik gerilimlerin bazı devletlerin bitcoin’i daha ciddiye almaya başlamasına neden olabileceğini söyledi:

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

“Teorik olarak, bu engellenemeyen rezervlere olan talebi artırıyor. Öncelikle altın, likit olduğundan, daha az değişken olduğundan ve zaten toplam tahmini piyasa değeri yaklaşık 12 trilyon dolar olan merkez bankalarına aittir. Geleceğe ne kadar uzun bakarsanız, bitcoin bir yedek varlık olarak o kadar çekici hale gelir.”

Alden, merkez bankalarından daha yüksek bir risk iştahına sahip olan devlet varlık fonlarının BTC’yi ilk istifleyenler olacağını da sözlerine ekledi. Alden, piyasada daha fazla oyuncu, büyük likidite ve daha az oynaklık ile merkez bankalarının amiral gemisi kripto varlığını izlemesi için sahnenin hazırlanabileceğini savunuyor.

“Doğası gereği, merkez bankası rezervleri ya para birimi ya da altın olarak çok muhafazakar olmalıdır. Egemen servet fonları, hisse senetleri gibi varlıkları satın alabilir. Bazı merkez bankaları da hisse satın alıyor, ancak çoğu zaman bunlar devlet fonlarının hisseleri ”dedi.

Alden, bitcoin ne kadar çok yayılırsa, o kadar fazla likiditeye sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Bu, daha sık merkez bankalarının onu uygulanabilir bir karşılıklı rezerv varlığı olarak değerlendireceği anlamına gelir. Birincisi, üçüncü bir şahıs tarafından tek taraflı olarak bloke edilemez ve ikincisi, bitcoin yardımıyla yaptırımları atlayabilir ve uluslararası işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir: Ağ Sorunları Nedeniyle Altcoin Fiyatı Düşüyor, İş O Kripto Para…

Finans şirketi Deloitte’nin analistleri de Merkez Bankası’nın bitcoin kullanacağı görüşünde. BTC’nin merkez bankalarının kendi dijital para birimlerinin küresel gelişimi için bir ölçüt olabileceğini savunuyorlar. Geçen hafta FBI, ABD’nin kripto para birimlerini izleme konusunda geniş deneyime sahip olduğunu ve Rusya’nın yaptırımları atlatmak için bunları kullanamayacağını vurguladı. Massachusetts Senatörü, kripto varlıklarının yardımıyla Rus karşıtı yaptırımlarla mücadele etme yeteneğini engelleyen bir yasa tasarısını Kongre’ye sunacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu