HaberlerNFT Haberleri

LookRare’in 30 Milyon Dolarlık Nakit Çıkışı Angers Topluluğu

NFT pazar yeri LookRare, resmi ekibinin platformun yerel LOOKS jetonunu stake ederek 30 milyon doların üzerinde nakit elde ettiğini doğruladı ve topluluğun halı çekme korkularını tetikledi.

LookRare Nakit Çıkışı Öfkeye Neden Oluyor

LookRare nakit çıkışıyla ilgili haberler oldukça büyük bir öfke yarattı. OpenSea’nin en büyük rakiplerinden biri olarak, 30 milyon dolarlık ETH nakit çıkışı, Ethereum’u depolamak yerine bir LOOKS token geri alımını talep eden topluluğu kızdırdı. Ancak, tüm çevrimiçi öfkeye rağmen, LookRare nakit çıkışının fon çalmak gibi istenmeyen bir şeyden kaynaklanmadığını iddia etti.

Piyasanın beyan edilen ücret yapısı sayesinde, ekibin, kendilerine yaklaşık 30 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen 10.500 WETH kazandıran, ilişkilendirilmemiş LOOKS tokenlerini stake edebildiğini açıkladılar. Normalde, LOOKS jetonları, NFT’lerini sattıklarında kullanıcılara ödüllendirilir. Bu durumda, ekip ilişkilendirilmemiş jetonları stake etti ve daha sonra bir jeton karıştırma protokolü olan Tornado Cash kullanarak sarılmış Ethereum jetonlarını nakde çevirebildi.

Dikkatinizi Çekebilir: Cardano Güncellemeleri: Google Entegrasyonu, İşlem Hacimleri Ve İki Kat Ödül

Topluluk Korkuları Halı Çekiyor

Topluluk, bu sorun nedeniyle LookRare ekibine tepki gösterdi ve sonuç olarak LOOKS tokeninin fiyatının yaklaşık %15 düşmesine neden oldu. Sorunlu topluluk üyeleri arasındaki genel fikir birliği, bunun kripto yatırımcılarını rahatsız eden ve 2021’de 2,8 milyar doların üzerinde kayıplara yol açan bir başka halı çekme örneği olduğu yönünde. Bir Twitter kullanıcısı şunları belirtti:

“lookRare ekibi, 2 haftadan kısa bir süre içinde şimdiden 9169 WETH’i (25 milyon doların üzerinde) nakite çevirdi. Onlara destek – LOOKS yerine WETH’de büyük miktarda ödeme almak için dahiyane bir plan.”

Topluluk, ekibin açıklamalarına ikna olmadı ve hala öfkeli. Bir kullanıcı, karıştırma aracının kullanımını sorguladı ve ekibin nakit çıkışına yakalanma karşısında sadece hasar kontrolü yaptığını belirtti.

LookRare, Gizli Bir Sebep Olmadığını İddia Eder

Twitter’da takma adıyla Zodd olarak bilinen çekirdek üyelerden biri, ekibin WETH’de kazandığı gerçeğini asla gizlemediğini ve iddialarını desteklemek için birden fazla belgeyi birbirine bağlamadığını söyledi. Ayrıca, takımın WETH’de 73 milyon dolar nakde çevirdiği iddialarını da düzelttiler ve gerçek miktarın yaklaşık 30 milyon dolar olduğunu belirttiler. Zodd, ekibin altı aydan fazla bir süredir tazminat ödemeden çalıştığını ve lansmandan önce yedi haneli bir sayıya varan maliyetlerle ilgilendiğini belirtti. Zodd’un tweet’i,

“Özellikle bunca ay tazminatsız çalıştıktan sonra, şu ana kadar kazandıkları WETH’yi talep eden katkıda bulunanlarla hiçbir sorunum yok. Birçoğu muhtemelen NFT satın almaya geri döndü. ”

Sonunda, bir halı çekmeyle ilgili tüm söylentileri ele aldılar ve bu tür niyetleri kategorik olarak reddettiler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu