Bitcoin HaberleriHaberler

Londra Koleji Öğrencisi, 8 Eşkıya Tarafından, 93 bin Dolarlık Bitcoin İçin Saldırıya Uğradı

Birinci Sınıf Üniversite Öğrencisi, Kampüs İçi Bir Soygunda Bitcoin’ini Kaybetti

Yakın tarihli bir rapor, birinci sınıf öğrencisi olarak başlayan bir üniversite öğrencisinin, tarihi Canterbury kentinde bulunan bir okul olan Kent Üniversitesi’nde soyulduğunu gösteriyor. Öğrencinin annesi, kursuna başlamadan beş gün önce oğlunun okuldan bir arkadaşıyla kripto para birimleri hakkında konuşmaya başladığını anlatıyor.

“Onlar sadece kendi aralarında konuşuyorlardı. [Sonra] konuşma [finans] konusuna döndü ve arkadaş kripto para birimi hakkında konuşmaya başladı,” diye açıkladı öğrencinin annesi. Tartışmadan sonra çocuğun arkadaşı, öğrencinin Doğu Londra’dan sekiz arkadaşını öğrencinin odasını ziyaret etmek için getirdiğini ve annesinin anında “başının belada olduğunu bildiğini” iddia etti.

İlginizi Çekebilir : Brezilya Polisi Bitcoin Soruşturmasında 33milyon dolar Bitcoin Buldu

Öğrenci, soyulduğu sırada bitcoin zulasının yaklaşık 6.000 £ (8,2 bin $) değerinde olduğunu söylüyor. Ama şimdi aynı bitcoin zulası 68K £ (93.000 $) değerinde ve çete 3.000 £ değerinde okul hibe parasını çaldı. Öğrenci daha sonra polisi arayarak güvenlik kulübesine koştu ve öğrencinin annesi güvenlik görevlilerinin olay yerine gitmediğini söyledi. Polis hiç gelmedi çünkü polisin o akşam ilgilenmesi gereken daha önemli meseleler vardı. Öğrencinin annesi şöyle dedi:

Üniversitenin aldığı tek önlem, onu farklı bir kalacak yer ayarlamaktı. Çok travma geçirmişti, bu yüzden daha güvenli ve daha iyi bir konaklama yeri olmasına rağmen eve geri döndü.

Polis 8 Ay Sonra Davayı Düşürdü

Daha da kötüsü, para öğrenciye asla iade edilmedi. Canterbury Bölge Polis Departmanı sekiz ay sonra davayı düşürdü. Anne, Kent güvenlik görevlilerinin ve polisin hiçbir şey yapmamasına üzüldüğünü anlattı. Ayrıca diğer birinci sınıf öğrencilerini de aynı şeyin başlarına gelebileceği konusunda uyardı.

“Polis genellikle Freshers’ Week’e ‘balık tutma haftası’ diyor çünkü o hafta tüm suçlular şehre iniyor” dedi. “Öğrencilerin bursları, dizüstü bilgisayarları ve yeni eşyaları olduğunu biliyorlar. Saldırılar ve soygunlar ülke genelinde oldukça yaygın” dedi.

İşin aslı, onlara gerçekten güvenmediğiniz sürece kripto varlıklarını başkalarına ifşa etmek akıllıca değildir. Bitcoin soygunları yıllardır gerçekleşiyor, ancak kripto ekonomisinin 2020’nin ikinci yarısında değer kazanmasından bu yana, bitcoin veya diğer dijital varlıkları çalmak için şiddete başvuran soyguncular ve kripto soygunlarında bir artış oldu.

#Bitcoin

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu