Ekonomi HaberleriHaberler

Londra 250 Milyon Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Küresel olarak en büyük kolluk soruşturmalarından biri olduğuna inanılan Londra Metropolitan Polisi, “Met” olarak adlandırıldı ve yaklaşık 180 milyon sterlin (249.7 milyon dolar) değerinde kripto paraya el koydu.

Bu, Met’in geçen ayın sonlarında 114 milyon sterlin (158 milyon dolar) değerinde kriptoya el koymasından sonra son haftalardaki ikinci önemli ele geçirme olayı.

İki çekimde ele geçirilen kripto miktarı toplam 294 milyon sterlin (yaklaşık 408 milyon dolar).

Met gereğince açıklamada Salı günü yayınlanan nöbetler Met Ekonomik Suçlar Komutanlığı tarafından yürütülen ve uluslararası kara para aklama konusunda sürdürülen soruşturma bir parçasını teşkil edilmiştir.

Konuyla ilgili yorum yapan Dedektif Joe Ryan, soruşturmayı “karmaşık ve geniş kapsamlı” olarak nitelendirdi ve “bu şüpheli kara para aklama operasyonunun merkezindekileri bilemedikçe önümüzdeki aylarca devam edeceğini” ekledi.

Kara para aklama şebekesine dahil olduğu iddia edilen 39 yaşındaki bir kadın, 24 Haziran’da tutuklandı ve son nöbetler hakkında röportaj yaptı.

Met, nakitin hala kral olduğunu söylüyor

Met, bir kez daha “suç dünyasında nakitin kral olmaya devam ettiğini” vurgularken, görev gücü ayrıca “dijital platformlar geliştikçe, kirli paralarını aklamak için kripto para kullanan organize suçluları giderek daha fazla görüyoruz” dedi.

Komiser Yardımcısı Graham McNulty’ye göre, sadece yıllar önce kripto “oldukça belirsiz bir bölge” idi, ancak şu anda kolluk kuvvetleri “yüksek eğitimli memurlara ve bu alanda çok çalışan uzman birimlere sahip. kazanç.”

Birleşik Krallık Ulusal Suç Ajansı (NCA), bu Mayıs ayında yayınlanan yıllık Ciddi Organize Suçlara İlişkin Ulusal Stratejik Değerlendirmesinde, kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesinden ve bu alandaki teknolojik ilerlemelerden endişe duyduğunu ve bu da suç parasının aklanmasını kolaylaştırdığını söyledi. . McNulty, “Bu parayla bağlantılı olanlar bunu gizlemek için çok çalışıyorlar,” dedi ve kolluk kuvvetlerinin “aktarı bozmak ve ilgilileri tespit etmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğini” de sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu