HaberlerKripto Para Haberleri

Lindner, G-7, AB Yetkililerinin Kripto Yaptırımları Üzerinde Çalıştığını Söyledi

  • Almanya Maliye Bakanı: Rusya’yı maksimum düzeyde izole etmeli
  • Yaptırımlardan kaçınmak için olası bir yol olduğundan şüphelenilen kriptolar

Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner’e göre Yediler Grubu ve Avrupa Birliği’nden maliye bakanları, Rusya’nın yaptırımları atlatmak için kripto para kullanmasını engellemek için çalışıyor.

Lindner herhangi bir ayrıntı vermek istemese de konunun tartışıldığını söyledi. Ülkesi şu anda maliye şefleri ve merkez bankası yöneticilerinin Salı günü Ukrayna Maliye Bakanı Serhiy Marchenko ile sanal toplantılar düzenlediği G-7’nin başkanlığını yürütüyor.

Lindner, Çarşamba günü Welt TV’ye verdiği röportajda, “Sorun biliniyor ve üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Bu, Rusya’yı her düzeyde maksimum düzeyde izole etmekle” ve “maksimum yaptırım yeteneğine sahip olmakla ilgili – ve buna kripto varlıkları da dahil”.

ABD ve AB tarafından halihazırda açıklanan önlemler, Rusya’nın dolar ve diğer bazı uluslararası para birimleri cinsinden iş yapma kabiliyetini sınırlamayı amaçlıyor. Bunlar, ülkenin önde gelen bankalarına yönelik cezaların yanı sıra ülkenin seçkinlerine yönelik kısıtlamaları da içeriyor.

Dikkatinizi Çekebilir: ECB, Rus Yaptırımlarının Ardından Kripto Düzenlemesinde Acele Ediyor

Bu, geleneksel finansal sistemlere bir alternatif olarak lanse edilen kripto paranın, zengin Rusların bu yaptırımları atlatmak için kullanabileceği bir araç olarak hizmet edebileceğine dair spekülasyonlara yol açtı. Bazı kripto para borsaları, yaptırımların kapsamı dışındaki yargı yetkilerine dayanır ve diğerleri, müşteri kimliği gerektirmez, bu da kısıtlamaların uygulanmasını zorlaştırır.

Fiat para birimleri ise, onları takip etme, dondurma veya engelleme yeteneğine sahip üçüncü taraf kurumlar aracılığıyla hareket etmelidir.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, geçen hafta AB’de bu alanda yaptırımların uygulanmasına yardımcı olabilecek kripto düzenlemelerini onaylama çabalarının hızlandırılması çağrısında bulundu. Avrupa parlamentosu, yaptırımların uygulanmasını da kolaylaştırabilecek bir düzenleyici çerçeve oluşturmayı amaçlayan Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) olarak bilinen mevzuat üzerinde çalışıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu