Bitcoin HaberleriHaberler

Likit Olmayan Bitcoin Arzı %76.3’e Ulaştı

Belirsiz bir küresel ekonomiye, jeopolitik sorunlara ve aşırı piyasa oynaklığına rağmen, büyük Bitcoin sahipleri hala dijital varlıklarını harcamaya hazır değil. Glassnode’un haftalık zincir üstü analiz raporu, çok az veya hiç harcama geçmişi olmayan cüzdanlarda tutulan madeni paraların hacmini gösteren bir metrik olan likit olmayan Bitcoin arzının yaklaşık 10 ayın en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor.

Mayıs 2021’deki %76’ya kıyasla, dolaşımdaki BTC arzının yaklaşık %76,3’ü likit değil. Uzun vadeli Bitcoin sahipleri, kripto varlığını son birkaç ayda istikrarlı bir şekilde biriktirmeye devam etti. Geçen ay, 100.000 jetonun üzerinde tutan en iyi BTC adresleri birikimlerini artırdı. Sonuç olarak, kümülatif varlıkları 664.000 BTC’yi geçti.

“Dolaşımdaki arzın bir oranı olarak, Likit Olmayan Arz şimdi Mayıs 2021 zirvesini geçerek %76.3’e ulaştı. Bu, şimdi 2017 piyasa zirvesi ile aynı seviyeye geri döndü ve madeni para cüzdan likiditesinde dört yıllık bir artışı tersine çevirdi. Bununla birlikte, bu örneklerin her ikisinin de büyük satış olaylarından önce geldiğini unutmayın, bu nedenle bu madeni paraların gerçekten soğuk depoda olup olmadığı görülecektir, ”dedi Glassnode.

Dikkatinizi Çekebilir: Ukrayna Halkına Destek İçin Kripto Topluluğu Mitingleri

BTC’nin Fiyat İyileşmesi

Bitcoin’in son fiyat toparlanmasının genel ağ etkinliği üzerinde olumlu bir etkisi oldu. Glassnode, BTC fiyatındaki son artışın karlı arzında keskin bir artışa neden olduğunu vurguladı. Veri sağlayıcıya göre, BTC’nin kârdaki arzı, son fiyat patlamasının bir sonucu olarak %65’ten %75’e yükseldi.

Bitcoin’in zincir üstü akış eğilimini gösteren BTC borsa arzı, son 3 aydır düşüş trendinde.

“Borsalara para yatıran yatırımcı sayısında, Kasım ATH’de 74 bin/günden bugün 41 bin/güne düşen kalıcı bir düşüş gördük. Bu arada, döviz çekimleri günde yaklaşık 40 bin ila 48 bin arasında çok sabit tutuluyor, bu da yine yağmur, dolu veya parıldayan tutarlı bir HODLer havuzunun göstergesi” dedi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu