Kripto Para AnalizleriKripto Para HaberleriKyber Network (KNC)

Kyber Fiyat Tahmini: DeFi’de zirvede

Kyber Network, blockchain endüstrisinin ve kripto ticaretinin en büyük ihtişamlarından biri haline geldi . Yerel tokeni KNC, ağın 2017’de yeniden piyasaya sürülmesinden bu yana popülaritesinde üstel bir büyüme gördü. Kyber’in yerel token’ı KNC, staking özellikleri ekleyecek KyberDAO ve Katalyst iyileştirmesine yaklaşırken kripto para birimi topluluğunun dikkatini çekiyor.

KNC’nin fiyatı son 24 saatte %7,89 arttı. Dolaşımdaki kripto para biriminin toplam değeri şu anda 138.795.619 dolardır. Bu nedenle, 1 Ocak 2022 itibariyle küresel olarak en pahalı 403. sanal para birimi olarak kabul edilmektedir.

Kyber gelişmeleri

Kyber’ın geleceğe bakışı: Kyber Network daha başarılı olacak mı?

Kyber Network yavaşlama belirtisi göstermedi. Blok zinciri dünyasındaki diğer protokollerde sermaye verimliliği ve daha iyi likidite madenciliği sağlarlar. Kyber, Ethereum DeFi alanındaki en büyük likidite platformu olmasının yanı sıra, en iyi likidite teşviklerini sunmasını da sağlıyor.

Kyber Network Ortaklıkları

Kyber Network, aktif olarak en iyi blockchain protokolleriyle ortak olmak istediğini iddia ediyor. 5 Kasım 2021’de, Ethereum protokolünde 1 milyon dolarlık bir likidite madenciliği kampanyasında Unbound Finance (merkezi olmayan, zincirler arası bir likidite protokolü) ile ortaklık kurdular. Şu anda Kyber’ın KyberSwap’ında UND/USDC ve UND/KNC havuzları var. Likidite madencileri, Ethereum üzerinde KyberSwap üzerindeki uygun UND-KNC ve UND-USDC havuzlarına herhangi bir miktarda likidite koyarak ödüllerini toplayabilir ve kilidini açabilir.

14 Kasım 2021’de, “kazanmak için oyna” modelini içeren bir açık dünya RPG’si olan Elpis Battle (EPA), Binance Akıllı Zincirinde 1 milyon $’dan fazla likidite madenciliği ödülüyle artırılmış token likiditesi için KyberSwap’ı seçti. Bu, Elpis’in tokeni $EBA için en iyi likiditeyi sağlayacaktır. Ayrıca, $EPA likidite havuzlarının KyberSwap’ın dinamik ücretleri aracılığıyla sermayeyi maksimize etmesine de olanak tanıyacaktır.

13 Aralık 2021’de Kyber Network, $SIPHER jetonu için en iyi likidite ve madencilik oranını sunmak için 50 milyon dolarlık bir likidite madenciliği kampanyasında Sipher (Ethereum blok zincirine dayalı en büyük GameFi kampanyalarından biri) ile ortaklık yaptığını açıkladı. Sipher trader’ları, bireysel merkezi olmayan borsalarda ticaret yapanlardan çok daha iyi bir oran elde edecek ve teşvik edilecek. Sipher trader’ları daha iyi güvenilirlik ve güvenlikten yararlanacak.

Medyada Kyber ağı

Kyber ağının büyümesi medyada vurgulandı. Kyber ağının reklam afişi geçtiğimiz günlerde Watford ve Westham arasındaki İngiltere Premiership maçında gösterildi.

 

Ayrıca, Forbes ve Decrypt gibi çeşitli haber kaynakları da Kyber ağının büyümesine dikkat çekti. Sadece bu da değil, Kyber’in yenilikçi özellikleri yakın zamanda CryptoRank, Dapp, The Block, vb. tarafından ele alındı. Bununla birlikte, medyadaki bu önemli noktalar kesinlikle Kyber blok zinciri ağının daha fazla benimsenmesini sağlayacaktır.

Entegrasyonlar

Kyber ekibine göre, KyberSwap artık DEXTools, Kattana Terminal, Coin98 Wallet ve DEX toplayıcılar-1inch, Paraswap, 0x API, Matcha ve Slingshot gibi en iyi ticaret-analitik platformlarıyla entegre edilmiştir.

Platforma bağlanan adresler Ocak 2020’den bu yana %438 arttı. DEX’in daha kapsamlı kullanımı Mart ayında rekor işlem hacimleri bildirdi, bu da büyük olasılıkla Kyber platformunun kullanımındaki büyümeye yol açtı Bu fiyat tahmini makalesinde, Çeşitli piyasa analistleri ve spekülatörler tarafından Kyber Network fiyat tahmini.

En büyük merkezi olmayan kripto borsalarından biri olan KyberSwap’ın platformuna fiyat beslemeleri için Chainlink oracle’larını entegre ettiğini de hatırlatabiliriz . Zincir üstü oracle ağı, Kyber Network tarafından sağlanan borsadaki önceki varlık fiyatlandırma modelini tamamlayacaktır.

Ancak Kyber fiyat tahminine geçmeden önce, Kyber’ın ne hakkında olduğuna bakmak önemli olacaktır.

Kyber Ağı nedir?

Kyber Network, Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir borsadır. Kullanıcıların merkezi olmayan bir token takası gerçekleştirmesine izin veren bir zincir üstü likidite protokolüdür. Kripto para ekosistemini birbirine bağlar ve anında, sorunsuz ve güvenli işlemler için bir araç sağlar.

Kyber Protokolü kullanıcıları, platform aracılığıyla herhangi bir kripto para birimini anında dönüştürebilir veya değiştirebilir.

Protokol, anlık yerleşimlerin temel değerleri, zincir üstü operasyon için entegrasyon kolaylığı ve plastik agnostik üzerine kurulmuştur.

Bir likidite protokolü olarak, benzersiz likidite özelliklerinden bazıları, mümkün olduğu kadar çok kripto para birimi, zincirler arası işlemlere izin veren birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirliği içerir.

Ağ ayrıca merkezi değildir, yani herhangi bir veri veya kripto saklamaz. Kullanıcılar, kripto varlıklarının tam gözetiminde kalır. Bu, kripto varlıklarının güvenliği, kullanıcılar tarafından kullanılan kripto cüzdanlarının ne kadar güvenli olduğu ile belirlendiğinden riskleri azaltır.

Kyber Network, piyasaya sürülmesinden bu yana, alım satım kolaylığı ve işlemlerin anında sonuçlandırılması nedeniyle sürekli olarak olumlu eleştiriler aldı. Merkezi olmayan uygulamaların (dApps) sayısında da bir artış oldu ve likidite için Kyber ağına yönelen kripto cüzdanları artıyor.

Kyber Network’ün temel amacı, dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir kripto para biriminin kullanılabileceği bir ekosistem oluşturmaktır.

KNC nedir?

KNC (Kyber Network Crystal), Kyber Network’ün yerel kripto para birimidir. Listelendiği çeşitli borsalarda işlem görmenin yanı sıra platformda yönetişim için de kullanılmaktadır. Her token sahibi, protokolü etkileyen konularda oy kullanma şansına sahip olur.

KNC, likidite sağlayıcıları likidite arayanlarla birleştirerek Kyber ekosistemindeki çeşitli katılımcıları birbirine bağlar.

Öncelikle işlem ücretlerini toplamak için kullanılır ve ücretler yoluyla toplanan tokenlerin belirli bir yüzdesi KNC enflasyonunu önlemek için yakılır. Ayrıca Kyber Network’ü çeşitli kripto borsalarına, dApp’lere ve cüzdanlara bağlar.

Kyber Network kurucuları

Kyber Network, Yaron Velner, Victor Tran ve Loi Luu tarafından kuruldu. Ve merkezi Singapur’da.

Ethereum blockchain kurucusu Vitalik Buterin, Kyber Network danışmanlarından biridir.

Kyber’den önce Luu, çeşitli blok zincirleri için bir blok zinciri danışmanı ve araştırmacıydı. Aynı zamanda Ethereum akıllı sözleşmeleri için ilk açık kaynaklı güvenlik değerlendiricisi olan Oyente’nin kurucusudur.

Kyber Network fiyat geçmişi verileri
Kyber Network Crystal, borsalarda ilk olarak 2017’de işlem görmek üzere listelendi ve ilk fiyat artışı 2018’in başında gerçekleşti. O sırada fiyat 1 dolardan 4 dolara yükseldi.

Ancak fiyat, 2018’in geri kalanında ve 2019’a kadar bir düşüş yaşadı ve 0,50 doların altında işlem gördü. Ertesi yıl, 2020, madalyonun fiyatını 0,50 doların oldukça üzerinde tutan önemli piyasa dalgalanmaları yaptığını gördü.

2021’de Kyber fiyatı, yatırımcıların ağa olan güveninin artmasının ardından hızla yükselmeye başladı. Fiyatlar, Haziran ortası ile Temmuz ortası arasında 1 dolar civarında işlem görmeden önce Nisan ayında 1 dolardan 3 doların üzerine çıktı.

21 Temmuz’dan itibaren fiyat, bugüne kadar devam eden başka bir yükseliş eğilimine başladı.

Ağustos ayının sonuna doğru, Kyber Network, merkezi olmayan özerk bir Organizasyon olan KyberDAO aracılığıyla, Kyber Network Crystal v2 ile sonuçlanan bir yükseltme gerçekleştirdi. Eski simge sembolü, Kyber Network Crystal Legacy anlamına gelen KNCL olarak değiştirilirken, yenisi orijinal KNC sembolünü korudu.

Coinmarketcap tarafından KNCL madeni parasının tarihsel fiyat tablosu
Coinmarketcap tarafından KNCL madeni parasının tarihsel fiyat tablosu
Kyber Network Fiyat Tablosu
Kyber Network Fiyat Tablosu
KNC Fiyat tablosu
KNC Fiyat tablosu

Şu anda KNC, 351.375.415$ canlı piyasa değeri ve 173.204.591.59 KNC dolaşım arzı ile 2$’ın üzerinde işlem görüyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Birimleri Uzun Vadede Kısa Pozisyonlar Nelerdir?

KNC fiyat tahmini 2022 – 2025

Yakın geçmişte, birkaç şey gerçekleşti ve bunların KNC ve KNCL tokenlerinin fiyatları üzerinde doğrudan veya dolaylı bir etkisi oldu.

İlk olarak, KNC’nin benimsenmesini artıran merkezi olmayan finans (DeFi) içinde Kyber Network Protokolünün artan kullanımı var.
Ardından, KNC’nin yeni bir belirteç sözleşmesine yükseltilmesi ve geçişi, yeni belirteç için KNC simgesinin tutulduğu ve önceki Kyber Ağı belirteci için KNCL simgesinin atandığı bir sert çatala yol açtı.
Kyber, kendisini en iyi kripto para birimleri arasında konumlandırdı . Yine de, olayların son kronolojisinin tokenin fiyatı üzerinde gelişmiş etkileri olabileceğine dair spekülasyonlar olmasına rağmen, bu potansiyelden henüz maksimum düzeyde yararlanmak için değil.

WalletInvestor tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2027)

Kyber Network fiyatı 2022-01-01’de 2.626 USD’ye eşittir. Kyber Network’ü bugün 100 dolara satın alırsanız, toplam 38.080 KNC alacaksınız. Tahminlerimize göre uzun vadeli bir artış bekleniyor, 2026-04-25 için fiyat tahmini 9.200 ABD Doları. Cüzdan yatırımcıları ayrıca KNC’nin 2022 sonunda ortalama 3.408$’dan işlem göreceğini tahmin ediyor. 5 yıllık bir yatırımla gelirin %+250.34 civarında olması bekleniyor. Mevcut 100$’lık yatırımınız 2027’de 350,34$’a kadar çıkabilir.

WalletInvestor tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2027)
WalletInvestor tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2027)

CryptoGround (2022-2024) tarafından KNC fiyat tahmini

Fiyat tahmini için fiyat analizi yapmak üzere kurum içi derin öğrenme (sinir ağı) algoritması kullanan Cryptoground’a göre, Kyber Network fiyatının 2021’den önce 3,0654$’a ulaşması bekleniyor. 2022’ye kadar KNC’nin değeri %53,35 artacak. 5 yıl, yukarı yönlü gidişat sürdürülürse %1,450,71 oranında

CryptoGround (2022-2024) tarafından KNC fiyat tahmini
CryptoGround (2022-2024) tarafından KNC fiyat tahmini

TradingBeasts tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2025)

Trading Beasts’e göre, KNC’nin fiyatının 2021 sonunda ortalama 1.86039$ seviyesinde işlem görmesi bekleniyor. Ayrıca kripto paranın maksimum 2.32548$’a ulaşacağını tahmin ediyor. Trading Beasts ayrıca, KNC fiyatının Aralık 2022’nin sonuna kadar ortalama 2,61915 $ fiyatla işlem göreceğini tahmin ediyor.

KNC fiyatının 2023’ün sonunda 4 doların üzerinde bir maksimum fiyata ulaşması bekleniyor. DeFi’nin benimsenmesindeki mevcut üstel büyüme 2023’e kadar devam ederse, Kyber Network, KNC’nin fiyatını olumlu yönde etkileyecek olan artan bir benimseme dalgası görecek.

KNC’nin fiyatının 2024’te 3 ile 4 dolar arasında sabit kalacağı ve Aralık ayının sonunda kripto paranın ortalama 3.82547 dolar fiyattan işlem göreceği tahmin ediliyor.

2022 TradingBeasts tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2025)
2022 TradingBeasts tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2025)
2023 2022 TradingBeasts tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2025)
2023 2022 TradingBeasts tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2025)
2024 TradingBeasts tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2025)
2024 TradingBeasts tarafından KNC fiyat tahmini (2022-2025)

Kyber Network fiyat tahmini 2025

KNC fiyatının 4 $ direnç seviyesini aşması bekleniyor ve 2025’te Walletinvestor’ın fiyatının 2025’in sonundan önce 12.231 $’a kadar çıkacağını tahmin etmesiyle.

2025, kripto para birimi manzarasının nasıl olacağına bağlı olarak, çoğu analistin daha önce hiç olmadığı kadar bir yükseliş veya düşüş beklediği kripto para için yap ya da öl yılı olarak görülüyor.

Sonuç

KNC, blok zinciri endüstrisindeki mevcut DeFi kullanım senaryoları yutturmaca ile uzun vadeli iyi bir yatırım olabilir. Yukarıdaki kripto para birimi fiyat tahmini ve teknik analize göre, bir kopuş onaylanmadan önce KNC fiyatının bir süre yaklaşık 3 dolar dalgalanması bekleniyor. Ancak KNC fiyat tahmini ABD doları karşısında yapıldığından fiyat USD fiyat tahminine bağlı olacaktır.

Her şey göz önüne alındığında, KNC fiyatının 2025 yılına kadar istikrarlı ancak yavaş bir artışla devam edeceği tahmin ediliyor , ancak yol boyunca bazı büyük geri çekilmelerin olması kaçınılmaz.

KNC hakkında SSS

Kyber Network Jetonlarını nereden satın alabilirim?

KNC belirteci, diğerleri arasında Binance , Kucoin ve Coinbase dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarının çoğunda listelenmiştir .

Avantajlı olarak KNC coin, kripto piyasasındaki en pahalı kripto para birimi olan Bitcoin fiyatına göre daha ucuzdur ve kripto yatırımcıları daha fazla satın alabilir.

Kyber Network fiziksel para birimi kullanımına izin veriyor mu?

Hayır, protokol yalnızca bir ERC 20 jetonunun diğeriyle değiştirilmesine izin verir.

KNCL ve KNC arasındaki fark nedir?

KNCL, Kyber Network’ün eski madeni parası iken KNC, akıllı sözleşmede yapılan bir yükseltmeden sonra ortaya çıkan Kyber Network’ün yeni madeni parasıdır. Şu anda, bir KNCL, bir KCL’ye eşittir, bu da fiyatlarının hala benzer olduğu anlamına gelir. Eski Kyber kullanıcıları, KNCL belirteçlerini 1:1 oranında KNC belirteçlerine dönüştürebilir.

Kyber Network iyi bir yatırım mı?

Kyber Network’ün DeFi endüstrisinde birçok kullanım örneği vardır ve kripto para piyasası ve KNC’nin DeFi’nin popülaritesi artmaya devam ettikçe önümüzdeki aylarda ve yıllarda yükseliş eğilimini sürdüreceği tahmin edilmektedir.

Madeni paraya aşina değilseniz, yatırım yapılacak para miktarını, yatırım yapmak için kripto borsasını ve ne kadar süreyle olacağını belirlemek için yatırım yapmadan önce uzmanlardan yatırım tavsiyesi almak önemlidir. Kripto para piyasaları, özellikle piyasa oynaklığı söz konusu olduğunda, geleneksel piyasalardan çok farklıdır.

Kısa vadeli tüccarlar, geçmiş fiyat hareketine bağlı olarak doğru piyasa spekülasyonunu belirlemek için bazı teknik analizler yapmak zorunda kalacaklar.

KNC madeni paralarımı nerede saklayabilirim?

KNC de dahil olmak üzere herhangi bir dijital parayı satın aldıktan sonra, onu saklayabileceği güvenli bir cüzdan tanımlaması gerekir. KNC bir ERC 20 kripto para birimi olduğundan, herhangi bir ETH uyumlu kripto cüzdanında saklanabilir. Birkaç kripto para borsası cüzdanı KNC’ye izin verir.

Sorumluluk Reddi
Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu