Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kurumsal Kripto Yatırımcıları Olumsuzluklara Dayanıyor, BTC Girişleri Artıyor

  1. Haftalık dijital varlık girişleri geçen hafta 36 milyon dolardı.
  2. Tezos, altcoinler arasında en büyük girişi gördü.

Haftalık 17 milyon dolarlık kurumsal girişlerle BTC, geçen hafta yatırımcıların tercih ettiği kripto varlığı olmaya devam etti. Kripto piyasası, son zamanlarda kurumsal yatırım açısından bir miktar esneklik gösterdi.

Dünyanın dört bir yanındaki hisse senedi piyasaları geçen hafta büyük bir darbe alırken, BTC ve ETH gibi dijital varlıklar güçlü kazançlar elde etti. BTC, S&P 500’deki %2’lik marjinal artışa kıyasla, son 7 gün içinde %16’dan fazla arttı.

Artan fiyatlar ile kurumsal yatırımcılar, odaklarını alternatif varlıklara kaydırdı ve bunun sonucunda BTC muazzam bir çekiş kazandı. Genel olarak, kurumsal yatırımcılar kripto yatırım ürünlerine 36 milyon dolar akıttı ve BTC tek başına toplam girişlerin yaklaşık %50’sini oluşturdu.

“Doğu Avrupa’da devam eden çalkantıya ve beklenen olumsuz duygulara rağmen, dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 36 milyon ABD Doları giriş gördü. İlginç bir şekilde, RUB/USD çifti ticareti yapan Bitcoin kripto borsalarındaki hacimler, haftalık bazda %121 arttı. Bitcoin, geçen hafta toplam 17 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü ve toplam 239 milyon ABD Doları tutarındaki girişlerin üst üste 5. haftasına girdi. Ethereum, toplam 4,2 milyon ABD Doları tutarında küçük girişler gördü, ”diye vurguladı CoinShares, dijital varlık fonu akışları raporunda.

Altcoinler arasında Tezos, geçen hafta 4.4 milyon dolarlık kurumsal girişle sürpriz bir giriş yaptı. Toplamda, çok varlıklı yatırım ürünleri geçen hafta 14 milyon dolar değerinde giriş çekti.

Dikkatinizi Çekebilir: Dikkatinizi Çekebilecek 3 Kripto Para

Bölgesel Kripto Akışları

CoinShares’e göre, haftalık kripto kurumsal girişleri, Amerikan bölgesindeki dijital varlık yönetimi firmaları tarafından büyük ölçüde domine edildi. Raporda, “Bölgesel olarak akışlar tek taraflıydı, Amerika kıtasında (özellikle Kanada ve Brezilya) toplam 95 milyon ABD Doları giriş görülürken, Avrupa yatırım ürünlerinde geçen hafta toplam 59 milyon ABD Doları tutarında çıkış görüldü. ”

Yönetim altındaki küresel dijital varlıkların toplam değeri geçen hafta 50 milyar dolardı. BTC, uluslararası kripto AUM’un yaklaşık %66’sını temsil ediyordu. Ethereum’un fiyatı son zamanlarda zorluklarla karşı karşıya kaldı ve sonuç olarak, yönetilen ETH ile ilgili dijital varlıklar geçen hafta 12 milyar doların altına düştü.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu