Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kurumsal Firmalar 2026’ya Kadar Kripto Paraya Sahip Olacaklar

Fidelity Digital Assets tarafından yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların %90’ının 2026 yılına kadar kriptoya sahip olmayı planladığını buldu.

İlgi Asya’da en güçlü, ancak Avrupa ve ABD’deki yatırımcılar da yükselişe geçiyor.

Fidelity Digital Assets tarafından yapılan yeni bir ankete göre, kripto varlıklarına sahip olan kurumsal yatırımcıların (servet yöneticileri, vakıflar vb.) sayısı önemli ölçüde arttı ve gelecekte de artmaya devam edecek.

Ankete göre, kurumsal yatırımcıların %70’i yakın gelecekte dijital varlıklar satın almayı veya bunlara yatırım yapmayı planlıyor ve bunların %90’ından fazlası 2026 yılına kadar bunu yapmayı planlıyor.

Kripto endüstrisi düzenli olarak iyimser anketler yayınlarken, şirketin büyüklüğü ve daha geniş finansal piyasalardaki etkisi göz önüne alındığında, Fidelity bulguları dikkate değer. Bulgular, piyasaların aylarca süren bir çöküşe saplandığı bir zamanda sektör için de biraz parlak haberler.

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop, yükseliş bulgularını profesyonel para yöneticileri arasında kriptoya yönelik “artan bir karmaşıklığa” ve son krizlerden kaynaklanan yeni tutumlara bağlıyor.

Jessop yaptığı açıklamada, “Salgın ve buna yanıt olarak alınan mali ve parasal önlemler, birçok kurumsal yatırımcının yatırım tezlerini tanımlaması ve operasyonel hale getirmesi için bir katalizör oldu” dedi.

Körü körüne yürütülen ankette, kabaca ABD, Avrupa ve Asya’ya bölünmüş 1.100’den fazla kurumsal yatırımcının görüşleri alındı. Kripto sahipliğini doğrudan dijital varlıklara sahip olmak veya kripto alanındaki şirketlere yatırım yapmak olarak tanımladı.

Anketin bir diğer dikkate değer özelliği, Asyalı yatırımcıların şu anda dünyanın diğer bölgelerine göre önemli ölçüde daha fazla kriptoya maruz kalması, ancak ABD ve Avrupa’dakilerin hızla yetişmesiydi.

Bununla birlikte, kurumlar arasında kriptoya karşı hala bazı şüpheler var. Yatırımcılar, fiyat oynaklığını kripto satın almanın başlıca caydırıcısı olarak gösterdiler, ancak aynı zamanda piyasa manipülasyonu riski ve değeri ölçmek için temellerin eksikliği konusundaki endişelerini de dile getirdiler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu