HaberlerKripto Para Haberleri

KuCoin Kripto Para Borsası Yıllık Raporu, Yıllık İşlem Hacimleri 1 Trilyon Dolara Ulaştığından Beklentileri Aştı

KuCoin Kripto Para Borsası Yıllık Raporu, Yıllık İşlem Hacimleri 1 Trilyon Dolara Ulaştığından Beklentileri Aştı

Raporda sağlanan istatistikler, 2021’deki ticaret hacimlerinin muazzam artışlar yaşadığını ve vadeli işlemler ve spot ticaret pozisyonları için 1 trilyon doların oldukça üzerine çıktığını gösteriyor. Ortalama günlük hacimler, 4 Aralık 2021’de 13 milyar dolarlık ATH ile 3 milyar dolarlık alanda gezindi. Değerler, ticaret hacimlerinin yıldan yıla on bir kattan fazla büyüdüğünü gösteriyor. KuCoin’in söz konusu segmentteki pazar payının Ocak 2021’deki %1,42’den yıl sonunda %6,79’a yükselmesiyle, spot ticaret piyasası bu büyümeye önemli bir katkı sağlıyor. Vadeli işlem pazar payı da %0,48’den %3,09’a yükseldi.

Kullanıcı kayıtları, verilen metrikte yıldan yıla %1,100 artış kaydederek 2021’deki 10 milyon kullanıcı sınırını aşan KuCoin borsası için büyük bir başarı. Yeni kullanıcıların çoğunluğunun Asya ve Avrupa’dan geldiği belirtiliyor. , kendi istatistiksel rakamları 2021’de %21,5 ve %16,8 arttı. Kullanıcı kayıtlarındaki büyüme, KCS ekosisteminin başlatılmasına da atfedilebilir; platform. Sonuç, 200 milyon doların üzerinde KCS tokeninin transferi ve MojitoSwap gibi projelerin popülaritesinin artmasıydı. Kullanıcı tabanlarının etkileşimi ve önyüklemesi, KuCoin’in ölçeklendirmesini zorlamada önemli bir rol oynuyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Twitter Blue İle IOS’ta NFT’lerinizi Yapın

Yerel KCS tokeninin fiyat hareketi, 2021’in başından bu yana 31 kattan fazla değer kazanarak, 1 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 28.77$’a ulaşarak, genel borsa performansından doğrudan etkilendi. KCS için, geliştirme ekibi tarafından benimsenen yapay deflasyon mekanizmalarına yönelik değiştirilmiş yaklaşımdı. Ekip, üç aylık yakmalar yerine, 2022 yılının Ocak ayından itibaren aylık yakma işlemlerini tercih ediyor ve kamuya açık veriler, yılın başından bu yana tahmini 37 milyar dolar veya 3.113.482 KCS yakıldığını gösteriyor.

Rapora göre varlık listeleri güçlendirildi ve KuCoin’in 2021’de 80’i ilk kez listeleyenler de dahil olmak üzere 348 yeni proje eklediğini gösteriyor. Şu anda borsa, yatırımcılara 630 varlıkta 1.100’ün üzerinde işlem çiftine erişim sağlıyor ve aylık bazda daha fazlası ekleniyor.

KuCoin ekibi ayrıca, borsa gelişmeye ve kullanıcıları için yeni işlevler ve özellikler eklemeye devam edeceğinden, personel sayısındaki artışın 2022 boyunca devam etmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu