Kripto Para Haberleri

Kritik: İngiltere, Yanıltıcı Kripto Reklamlarını Kısıtlamak İçin Büyük Çalışma Yapıyor

Kritik: İngiltere, Yanıltıcı Kripto Reklamlarını Kısıtlamak İçin Büyük Çalışma Yapıyor

İngiltere’nin reklam gözlemcisi, müşterileri korumak amacıyla kripto para yatırımlarını çevreleyen yanıltıcı reklamlara yönelik baskısını artırıyor.

Financial Times‘a göre, Reklam Standartları Kurumu, “özellikle çevrimiçi ve sosyal medya platformlarında yanıltıcı veya sorumsuz kripto reklamlarını aramak ve kaldırmak” için büyük bir çaba başlatıyor.

ASA’daki şikayetler ve soruşturmalar müdürü Miles Lockwood gazeteye şunları söyledi:

“Bunu bizim için kesinlikle çok önemli ve öncelikli bir alan olarak görüyoruz. Nerede sorun bulursak, sert ve hızlı bir şekilde çözeceğiz.”

ASA’nın Birleşik Krallık’ta dişleri var Kurallara uymadıkları takdirde reklamların kaldırılmasını emredebilir ve şirketlerden ayrıca pazarlama materyallerine sorumluluk reddi beyanları eklemeleri istenebilir.

Harekete Geçiyor 

Mayıs ayında, kripto para borsası Luno, Tube’da yayınladığı reklamlar nedeniyle eleştirildi ve bir posterde “Yeraltında Bitcoin görüyorsanız, satın alma zamanı geldi” yazıyordu.

Luno’ya bu reklamın yanıltıcı olduğu ve “tüketicilerin deneyimsizliğinden veya saflığından yararlanarak” “yatırım riskini göstermekte başarısız olduğu” söylendi.

Şirketin CEO’su kurallara göre oynamaya çalıştığını vurguladı, ancak İngiltere’deki belirsiz düzenleyici atmosfer bunu başarmayı zorlaştırdı.

ASA’nın kripto sektörü tarafından memnuniyetle karşılanacak bir hamlesi, genellikle yüksek profilli girişimcilerin ve ünlülerin fotoğraflarını bir onay veriyormuş gibi göstermek için kurbanları kandıran dolandırıcılık reklamlarını kısıtlama planlarıdır.

Diğer dolandırıcılık reklamları genellikle gerçek getiri olamayacak kadar iyi vaatler veriyor ve insanlar dolandırıcıların tuzağına düştükten sonra hayatlarındaki birikimlerini kaybetti.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu