Ekonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kriptoya Yatırım Yapan İngiltere Öğrencilerinin Sayısı 3 Kat Arttı

Son yıllarda Kripto Para piyasasına ilgi artarak devam ederken , Piyasaya En çok ilgi gösteren kesimin genç kesim olduğu dünya çapında gençlerin kripto parayı daha hızlı ve çabuk kavradıkları ve benimsedikleri bilinen bir şeydir.

Ancak ingiltere’de Daha hızlı ve daha fazla öğrenciler tarafından bir para kazanma yöntemi olarak kullanılmaya başlandığı bu ankette belli oldu.

ilgili içerik : Meme Coinler’e Büyük İlgi Artarak Devam ediyor

  • Ankete göre, sanal para birimlerinden para kazanan öğrenci sayısı geçen yıl üç katına çıkarak %2’den %6’ya yükseldi.
  • Mayıs ve Ağustos 2021 arasında 2.038 üniversite öğrencisine ‘Ulusal Öğrenci Para Anketi 2021’ için sorular soruldu.

Kriptoya İlgi Gösteren Yeni Yatırımcılar

Sonuç olarak, anket sonuçlarına göre, Bitcoin ve Ethereum için piyasada bir patlamaya tanık oldukları için, bu yıl artan sayıda yeni yatırımcı kripto para ticaretiyle meşgul oldu.

Bazı sonuçlar kripto yatırımlarıyla bağlantılı riskleri vurgulasa da Save the Student, bazı insanların bu alım satımlarla ilgili riskleri ve etkili stratejileri tam olarak anlamadan kriptoya yatırım yaptığını ve söylentilere kapıldığını dile getirdi.

ilgili içerik : İran Kripto Para Borsalarını Yasallaştırıyor

Araştırma göre, kripto para yatırımları söz konusu olduğunda, gençlerin dikkatli finansal kararlar aldıklarından emin olmak için kripto hakkında net ve dengeli bilgi almaları gerektiğini belirtti.

Öğrencilerin ek para kaynakları aradığı gerçeği, ankete göre tipik bir İngiliz öğrencinin yarı zamanlı bir işten ayda 404 £ kazandığını gösteren bir anketle destekleniyor. Save the Student’a göre, öğrencilerin yalnızca yüzde 74’ü yarı zamanlı çalıştıklarını söyledi ve bu sayının 2021 yılına kadar yüzde 66’ya düşmesi bekleniyor.

ilgili içerik : Bitcoin Gerçekten Bir Ülkenin Rezerv Parası Olabilir mi ?

Kripto Para Rağbet Yükselişte

Gerçekten de kripto satın alan genç ve yetişkinlerin sayısı artıyor; Yakın tarihli bir araştırmaya göre , Z Kuşağı Avustralyalılarının (24 yaş ve altı) yaklaşık %31’i kripto para birimine sahip ve bu sayı Ocak ayından bu yana iki katından fazla arttı.

İlginç bir şekilde, yeni mezunların üniversiteden ayrılmasıyla birlikte yazılım geliştirme, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi endüstrisinde işe alım uzmanları tarafından en çok aranan iş ilanı olarak ortaya çıktı ve istatistikler kripto ve blok zinciri iş ilanlarının yüzdesinin 5 Eylül 2020’den itibaren %118 arttığını gösteriyor.

ilgili içerik : Özel Analiz : Ethereum Bitcoin’i Geçecek Ama İkiside Cardano Tarafından Ezilebilir

Kripto para birimlerine olan ilginin, yalnızca geçen hafta kripto para birimlerine yapılan 110 milyar doların üzerinde yatırımla devam ettiğini belirtmekte fayda var . Aslında, Ağustos ayında piyasa balonu başladığından beri, Bitcoin ve diğer en değerli 10 kripto para birimi, amiral gemisi para birimi bir kez daha 50.000 dolara ulaştığı için kazançlar gördü.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu