HaberlerKripto Para Haberleri

Kriptoların anonimliği hızla bir efsane haline geliyor: Jonathan Bowman

Kara para aklama, terörün finansmanı gibi kripto para kullanımıyla ilişkili riskler sektör geliştikçe artmaya devam etse de, farklı kişilerden ve cüzdanlarından yapılan ödemelerin izlenmesine yardımcı olan zincir üstü analiz araçlarıyla kriptonun anonimliği hızla bir efsane haline geliyor.

Hükümetlerin çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde tanımlamak, doğrulamak ve işlem yapmak için blok zincirini düzenleyici bir çözüm olarak kullanabilecekleri bir RegTech platformu olan Sekuritance CEO’su Jonathan Camilleri Bowman, artan düzenleyici yaptırımların, boyutu ne olursa olsun tüm kuruluşları etkili bir uyum programına sahip olmaya zorladığını söyledi. onların iş yapısı içinde.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler tarafından zorunlu kılınan yeni uyum zorunlulukları, müşterilerin özellikle KYC’yi yöneten kurallar , kara para aklamayı önleme ve terör finansmanı ile mücadele için birden çok kez veri sağlaması anlamına gelir ve bu da son derece güvenli blok zinciri ve kripto para birimleri piyasasının hızlı gelişimini engeller.

Bu zorluklar çeşitli düzenleyici teknoloji (RegTech) şirketlerinin ortaya çıkmasına neden olsa da, silolarda faaliyet gösterme eğilimindeler ve zaten bozuk bir sisteme ekstra bir katman ekleyerek, müşterilerin sağladıkları verileri ikiye katlamaları ve uyumluluk için ekstra ücret ödemeleri gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir: RBI ile dijital para birimi üzerinden tartışmalar: Nirmala Sitharaman

“Dünyanın nasıl geliştiğini göz önünde bulundurarak, artan düzenleyici yaptırımlar, büyüklükleri ne olursa olsun tüm kuruluşları iş yapılarında etkili bir uyum programına sahip olmaya zorladı. İşleri kontrol altında tutmak, bir işletmeye zarar verebilecek ağır para cezalarından ve itibar zararlarından uzak durmanın etkili bir yoludur. Bunun da ötesinde, hiçbir işletme kirli kara para aklamak için bir geçitte olmak istemez,” dedi Bowman.

KYC, KYB, zincir üstü analitik kontroller ve işlem izleme gibi farklı hizmetlerin kullanılması yoluyla, bir kuruluşun faaliyetlerinin yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendirilmemesini veya bu faaliyetlere izin vermemesini sağlayacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca, geleneksel uyumluluk yöntemlerinin maliyetinin yıllar boyunca artmaya devam ettiğini ve zaman alıcı bir konu olduğunu kanıtladığını, ancak RegTech çözümlerinin piyasaya sürülmesinin uyumluluk hizmetlerini çoğu şirketle her türlü kuruluş için daha erişilebilir hale getirdiğini söyledi. bütçelerinin büyük bir bölümünü uyum ve yasal maliyetlere harcamak, uyum uzmanlarından oluşan bir ekip oluşturmak için kaynak ayırmak ve birçok yeni girişimin karşılayamayacağı üst düzey KYC ürünleri için tonlarca sermaye harcamak.

Genellikle silolarda faaliyet gösteren RegTech şirketleri hakkında yorum yapması istendiğinde, bu nedenle tüccarların ve müşterilerin ekstra ücret ödemek ve sağladıkları verileri ikiye katlamak zorunda kaldıkları zorlukların artması üzerine Bowman, çözümün eksiksiz bir hizmet paketi sağlayabilmek olduğunu söyledi. müşterilerimizin, aksi takdirde farklı sağlayıcıları aramak için harcayacakları zaman ve kaynaklardan tasarruf etme, çözüm sağlayıcıların her biri ile pazarlık yapma (bazıları başarı ölçütlerini tanımlamanın gerçekten uzun süreçleri vardır), farklı API entegrasyonları oluşturma vb.

Deanonymization teknolojilerinin ilerlemesinin, anonimlik öncülüne dayanan DeFi yapısını yakıp yıkmadığı sorulduğunda Bowman, blok zinciri işlemlerinin tipik olarak mahlaslı olduğunu ve birinin izini sürmek amacıyla teknolojinin yardımıyla analiz edilebilecek izler bıraktığını söyledi. kimlikleri veya en azından belirli insan gruplarına veya faaliyet türlerine olan bağlılıkları, öte yandan teknolojinin belirli sınırlamaları vardır ve tek başına ağ analizi her zaman yeterli olmayabilir.

“DeFi projelerindeki bu varsayılan anonimliğin bir süredir düzenleyicilerin radarında olduğunu belirtmekte fayda var – geçen yıl küresel kara para aklamayla mücadele gözlemcisi (FATF) tarafından DeFi düzenlemelerinin sahiplerinin ve operatörlerinin bunu yapması gerektiğini belirten bir kılavuz vardı. Kullanıcılarını tanımlamak için prosedürler uygulayın, bu da temel olarak DeFi kullanıcılarının artık anonim kalamayacakları anlamına geliyor” dedi.

Bowman, Sekuritance RegTech paketindeki altı üründen biri olan ‘Sekur.Trace’in devlet kurumlarına, bankalara, finans kurumlarına, siber suçlara ve mali suç yetkililerine dolandırıcılıkları ve karanlık ağ faaliyetlerini izleme konusunda nasıl yardımcı olduğunu açıklaması istendiğinde, kriptonun anonimliğini söyledi. hızla bir efsane haline geliyor, ancak insanların kripto varlıklarını gerçekte ne için harcadıklarını takip etmek hala zor.

“Sekur.Trace, farklı kişilerden ve cüzdanlarından yapılan ödemeleri takip etmeye yardımcı olan zincir üstü analiz aracımızdır.

Sekur.Trace, bir cüzdanın veya kullanıcının dolandırıcılık, fidye yazılımı saldırıları, kara para aklama olayları veya karanlık ağ faaliyetleri gibi yasa dışı faaliyetlerde bulunup bulunmadığını ve ayrıca birinin tambur, karıştırıcı kullanarak kimliğini gizlemeye çalışıp çalışmadığını, veya benzeri teknolojiler” dedi.

Aracın kullanıcıya bağlı olarak farklı kullanım durumları olduğunu da sözlerine ekledi, örneğin bir banka, özellikle müşterilerin fonları ve toplam serveti sözde kripto ticaretinden geliyorsa, gelişmiş durum tespiti prosedürlerinin bir parçası olarak zincir üzerinde tarama uygulayabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu