HaberlerKripto Para Haberleri

Kriptoda Kadınlar: Güçlü Bir Karışım

Nihayet yeni yıl geldi çattı ve burada WEMP’de, önümüzde eşi benzeri görülmemiş bir 12 ay daha geçtiğinden, geçen yılı düşünmekteyiz. 2021, pandeminin çıkış yolunda olduğu umutlarıyla başlasa da, son zamanlarda omikron varyantının ortaya çıkması ve dünya çapındaki karantinalar, dünyaya geleceğin neler getireceğini asla bilemeyeceğimizi bir kez daha gösterdi.

Pandemi çağı sağlık sektörü için yeni emsaller oluşturmaya devam ederken, aynı zamanda DeFi’nin doğuşu da öyle. İnsanlar evde kilitli kaldıkça, perakende yatırım trendi dünyayı kasıp kavurdu ve yeni kripto para çağı, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’in tutarlı manşetlere çıkmasıyla birlikte geçen yıl boyunca giderek daha fazla ivme kazandı.

Finansal kontrole sahip hükümetlerde yaşayanlar için finansal güvenlik sağlamanın yanı sıra, kripto para ticaretinin ortaya çıkması, toplu işten çıkarmaların meydana geldiği ve ekonomik belirsizliğin dünyayı kasıp kavurduğu bir zamanda hoş karşılanan yeni bir gelir biçimi oldu. Dijital varlık, geçtiğimiz yıl boyunca ilgi odağı oldu ve bir ticaret faaliyeti çılgınlığı yarattı.

Yaygın faydalarına ve hızla artan benimsenmesine rağmen, 2021 ABD Kripto Eyaleti raporuna göre, kripto sahiplerinin %75’i erkektir. Kripto para alanındaki bu eşitsizlik, giderek daha fazla kadın erkek egemen alanda yerlerini almaya başlıyor.

Aslında, 2020’de Cointelegraph, en iyi kripto borsalarının çoğunda kadın kripto para kullanıcılarının sayısının %160 arttığını bildirdi . Kadınları kripto alanında kutlamak ve teşvik etmek için, WEMP’de bugün itibariyle erkek egemen endüstrideki en ilham verici kadınlardan bazılarını vurguluyoruz.

Caitlin Long

Caitlin Long ( @CaitlinLong ), kripto alanının cam tavanını kırmaya yardım eden kutladığımız ilk kadınımız . İş kadını, özellikle geliştiriciler ve girişimciler için tasarlanmış bir blok zinciri etkinliği olan WyoHackathon’un başkanıdır. Long, 2012’den beri kripto ve blok zinciri alanında yer alıyor ve aynı zamanda Wyoming Blockchain Coalition’ın kurucu ortağı.

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto varlık ekosisteminde 2022 beklentileri ne yönde?

Lyn Alden

Bir başka etkileyici kadın blockchain meraklısı, Lyn Alden Yatırım Stratejisinin Kurucusu Lyn Alden ( @LynAldenContact ). İşadamı 15 yılı aşkın bir süredir yatırım araştırması yapıyor. Bitcoin emektarının mühendislik ve finans alanındaki uzmanlığı ve küresel bir makro kaplama ile temel yatırıma yönelik benzersiz yaklaşımı, kripto para birimi medya kuruluşlarında geniş medya varlığına sahip olmasını sağladı.

Meltem Demirörs

Cryptocurrency kişiliği Meltem Demirors ( @Melt_Dem ), Londra ve New York’ta kripto para birimi dahil alternatif varlıklara odaklanan bir finansal hizmetler şirketi olan CoinShares’in ( @CoinSharesCo ) Strateji Direktörüdür .

İş kadını ayrıca Palm Springs’te haftalık bir podcast ve yıllık Crypto Springs konferansına ev sahipliği yapıyor. Web sitesine göre, Demirörs’ün tutkusu finansın geleceği ve “bitcoin, bilim kurgu romanları ve ellerimle konuşmak için bir şeyi” var.

Elizabeth Stark

Blockchain girişimcisi, eğitimci ve açık internet savunucusu Elizabeth Stark ( @starkness ), Bitcoin ağını ölçekleyen ve hızlandıran bir ağ istemcisi olan Lightning Labs’ın kurucu ortağı ve CEO’sudur. Kendini “internetin büyük bir hayranı” olarak tanımlayan Stark, önde gelen dijital para birimi politikası organizasyonu olan Coin Center’da bir arkadaş ve yeni, kullanımı kolay bir blok zinciri protokolü oluşturan Chia’da bir danışmandır.

Cathie Wood

Cathie Wood ( @CathieDWood ) bugün yatırım dünyasının en büyük isimlerinden biri ve her yerdeki kadınlara ilham kaynağı. Yatırım dünyasının ana oyuncularından biri olan ARK Invest’in CEO’su ve Baş Yatırım Sorumlusu, yalnızca yıkıcı yeniliklere odaklanır ve kamu piyasalarında uzun vadeli büyüme arayan yatırımcılara yatırım çözümleri sunar.

OG yatırımcısı, Bitcoin ve blok zinciri tabanlı yeniliğin uzun süredir savunucusu olmuştur ve ARK’nın felsefesinin ve yatırım yaklaşımının geliştirilmesine öncülük etmiştir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu