Kripto Para HaberleriRehber

Kripto Yatırımı İçin Kullanabileceğiniz 4 Strateji

Yeni başlayanlar için kripto para birimlerine yatırım yapma stratejileri. Kripto para birimlerine yatırım yaparken bebek adımlarınıza yardımcı olacak 4 basit strateji burada.

Kripto para, günümüzün en popüler kelimesi. Kripto para birimlerine yatırım yapmak veya yatırım yapmamak konusunda uzman tavsiyesi her köşede bulunabilir. Çoğu zaman bu tür tavsiyelere uymak, getiri elde etmek yerine derslerin öğretilmesiyle sonuçlanmıştır. İnsanlar genel olarak kripto para birimlerini ve özellikle Bitcoin’leri onları paçavralardan zenginliğe taşıyabilecek bir şey olarak algılıyorlar.

Ama bu gerçek olamayacak kadar iyi. Bu nedenle bugün, aşağıdaki stratejileri sunarak kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgili bazı efsaneleri yıkacağız:

Kripto Para Yatırım Stratejileri

İşte bu bölümde ele alacağımız yatırım stratejileri:

· Maliyet ortalaması (diğer adıyla yatırım fonlarındaki SIP’ler)

· Dengeli portföy

· Dengesiz portföy

· Kar yeniden yatırım

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Para Rehberi

1. Maliyet Ortalaması

İnternetteki birçok kişi bu tür bir stratejiyi yoğun bir şekilde desteklemektedir.

Bu yaklaşım, SIP yatırım fonlarına yatırım yapma yoluna benzer şekilde, düzenli aralıklarla sabit miktarda kripto para birimi satın almak anlamına gelir. Fiyatına bile bakılmıyor, belli zaman aralıklarında yatırım amaçlı biriktirmek için satın alınıyor.

Örneğin, Ripple’ın uzun vadeli beklentilerini beğendiğinizi varsayalım. Bazı jeton borsalarında, her ay belirli bir miktarda Ripple satın almak için bir program ayarlamak kolaydır.

Her ayın ilk gününde 100 Ripple satın aldığınız bir program oluşturabilirsiniz.

Bu strateji kimler için uygundur?

Yatırım uğruna kripto para birimlerine yatırım yapmak istiyorsanız bu strateji tam size göre. Ya da basitçe söylemek gerekirse, bu son modayı kaçırmak istemezsiniz. Çizelgeleri kontrol etmeyi unutabilir ve her şeyin otomatik olmasını isteyebilirsiniz.

Ama açıkçası, bu sadece tembel olmak.

Evet, maliyet ortalaması geçen yıl çok iyi sonuç verirdi. Ancak bunun nedeni, önceki bir yılda neredeyse tüm kripto para birimlerinde fiyatların hiç olmadığı kadar yüksek zirvelere tırmandığını görmemizdi.

Modern günlerde dijital para birimlerindeki ticaret daha aktif hale geldikçe, Rupi maliyet ortalaması daha riskli hale geliyor.

İşte neden?

Kripto Yatırımı İçin Kullanabileceğiniz 4 Strateji
Kripto Yatırımı İçin Kullanabileceğiniz 4 Strateji

Bu Stratejinin Dezavantajları

Litecoin’in aktif olarak alınıp satıldığı kısa süre boyunca, fiyat grafiğinde derin düşüşler gördük. Bir örnek, burada okla işaretlenen damladır.

38,95$’dan 19,36$’a çıktı, fiyatlar birkaç gün önce alım satım fiyatlarının yarısı olan bir seviyeye düştü44!

500$ değerinde Litecoin satın almış olsaydınız ve birkaç hafta içinde 250$’a düştüğünü görseydiniz, yine de kalır mıydınız? Belki.

Bu tür panik durumlarında herkes çıldırır ve haklı olarak öyle. Bu iyi bir risk yönetimi değil. 19.36 $’a yaklaşmaya çalışmak çok daha iyi bir yatırım çünkü bu, olumsuz tarafınızı en aza indirir. Daha fazla düşebilir mi? Elbette.

Ancak, sadece girmek için daha iyi bir yer bekleyerek yaklaşık 20 dolarlık dezavantajı ortadan kaldırdınız.

2. Dengeli Portföy

Bu stratejide, yatırım yaptığınız her para biriminin aynı Rupi miktarını satın alırsınız.

Yani yatırım yapıyorsanız:

· Bitcoin

· para

· XRP (Dalgalanma)

· Kısa çizgi

…ve yatırım yapmak için 1.000 TL paranız varsa, her bir para birimine 250 TL tahsis edersiniz. Sonraki herhangi bir yatırım, dört para birimi arasında eşit olarak bölünecektir.

Her birini satın almadan önce fiyatın bir Beyzbol Şapkası (yukarıda açıklandığı gibi) oluşturmasını beklersiniz.

Bu Strateji Kimler İçin?

Çeşitlendirilmiş bir madeni para portföyü oluşturmak istiyorsanız, ancak hangilerinin iyi sonuç vereceğinden emin değilseniz, o zaman bu strateji tam size göre. İyi bir fiyata başarılı olma şansı en yüksek olan birkaç para birimine maruz kalmanızı sağlar.

Bu Stratejinin Dezavantajları

Bu satın alma stratejisiyle, diğerlerinden daha iyi performans gösterecek para birimlerine yaptığınız yatırımı maksimize etmekte başarısız olursunuz. Ancak hangilerinin başarılı olacağından kesinlikle emin olamayacağınız için bu strateji size iyi bir çeşitlilik sağlar.

3. Dengesiz Portföy

En iyisini yapacağını düşündüğünüz para birimlerinden yararlanmak için Dengesiz Portföy Stratejisini kullanabilirsiniz. Bu stratejide, her yatırımı, her bir para biriminin ne kadar iyi performans göstereceğini düşündüğünüze göre tahsis edeceksiniz.

Örneğin, yukarıdakiyle aynı portföyü kullanırsak, aşağıdaki tahsislere sahip olabilirsiniz:

· Bitcoin (%60)

· Monero (%25)

· XRP (%10)

· Atılma (%5)

Bitcoin’in geri kalanını zamanla yapacağını düşünüyorsanız, paranızın çoğunu buna yatırmanız mantıklı olacaktır.

Sonraki her yatırım, bu önceden belirlenmiş yüzdelere göre dağıtılacaktır.

Ve elbette, bir Beyzbol Şapkası görene kadar her bir para birimini satın almazsınız.

Bu Strateji Kimler İçin?

Bu, para birimleri hakkında kapsamlı araştırmalar yapan ve hangilerinin iyi performans göstereceği konusunda çok iyi bir fikre sahip olan yatırımcılar içindir. Her para birimi için önceden kararlaştırılan yüzde tahsisi zamanla değişebilir, ancak değişikliği yapmak için çok iyi bir nedeniniz olduğundan emin olun.

Bu Stratejinin Dezavantajları

Tek dezavantajı, tahsisi yanlış yapabilmeniz ve en iyi performans gösteren para birimine çok az yatırım yapabilmenizdir. Bu nedenle, bu stratejiyi yalnızca tahminlerinizden makul ölçüde eminseniz kullanın.

Değilse, Dengeli Portföy Stratejisi en iyisi olacaktır.

4. Kar Yeniden Yatırım

Sağlam bir para birimi portföyünüz olduğunda ve kâr elde ettiğinizde, bu dijital para birimi alanının oldukça belirsiz olduğunu ve her gün yeni ve gelecek vaat eden oyuncuların ortaya çıktığını gördüğümüz için daha iyi beklentilere sahip diğer para birimlerine dalmaya başlayabilirsiniz. Marketin içinde.

Örneğin, her biri 52$’a 3 Ether jetonu aldığınızı varsayalım. Bunu yazarken, Ether 368 dolarda.

Yani toplam kârınız:

3 x 52 $ = 156 $

3 x 386 $ = 1158 $

1,158 $ – 156 $ = 1,002 $

Şimdi, Ripple Network’ün potansiyelini gerçekten sevdiğinizi varsayalım. Bu 1.002 dolarlık kârın yarısını alabilir ve XRP’ye yatırabilirsiniz.

Bu stratejiyi kullanarak, daha yüksek getiri elde etmek ve portföyünüzü çeşitlendirmek için kazançlarınızdan yararlanabilirsiniz.

Mevcut karlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için fiyatın parabolik olduğu zamanları aramalısınız. Bu tür bir fiyat hareketi sürdürülemez, bu nedenle fiyat tekrar düşmeden önce bu kazançların bir kısmını nakde çevirmek en iyisidir.

Kârınızı kilitlemeyi unutmayın, böylece bir sonraki ticareti yapmak için paranızı hazır tutabilirsiniz.

Bu Strateji Kimler İçin?

Kârınızı yeniden yatırmak, yalnızca kripto para birimlerine çok sınırlı bir yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için harika bir stratejidir. Kripto para birimlerinin gerçekten hayatta kalacağından şüpheleniyorsanız, yalnızca sonuçları gördüğünüzde portföyünüzü genişletmek, ilk yatırımınızı büyütmek için harika bir yoldur.

Bu Stratejinin Dezavantajları

Mevcut portföyünüzün size kâr göstermesini beklemeniz gerekiyorsa, büyük yatırımları kaçırabilirsiniz. Ayrıca, aslında kâr gösteren para birimlerinden de para alıyorsunuz.

Bir sonraki yatırım o kadar iyi olmayabilir, bu yüzden kendinizi fazla inceltmeyin!

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu