HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto yatırımı %1-2 ile sınırlandırılmalı

Nifty 17.000 puan civarında mücadele ederken ve Sensex zar zor yükselirken, kıyaslama hisse senedi endeksleri ısınmaya devam ederken bile, hisse senedi piyasaları üzerindeki artan baskının yatırımcılar üzerinde olumsuz etki yarattığını söylemek yetersiz kalır.

Yatırımcıların endişelerini yatıştırmak için CNBC -TV18, mevcut senaryoya bakışını anlamak için piyasanın kıdemli ismi Shankar Sharma ile konuştu.
Sharma, Hindistan’daki manşet piyasaların zayıflık hakkında bir hikaye anlattığına inanıyor. Bunu daha da vurgulayarak, Nifty’nin şimdi ve geçen yılın Ağustos ayı arasında değişmediğini belirtti.

“Geçen yıl ağustos-eylül döneminden bu yana dünyada çok şey değişti ama değişmeyen tek şey, Nifty’nin geçen yıl ağustos ile şu an, yani 7 ay ya da civarları arasında değişmemiş olması. Yani Nifty aslında size bir şey söylüyordu, elbette çoğumuzun görmezden geleceği Hindistan’daki manşet piyasalar özünde yükseliş değildi; Indian Sensex ve Nifty’deki biggielerden gelen hiçbir çekiş olmadığı için aslında çok düz veya düzdüler.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Rusyaya Giriyor: Son Dakika Kripto Haberleri

Sevdiği sektörlerde ise kimyasal stoklar konusunda iyimser olduğunu açıkladı. Sharma ayrıca Çin’e inancının artı bir tema olduğunu belirtti. Bankaların ve hızlı tüketim ürünleri şirketlerinin rotalarını çizdiğine ve güçlü bileşik büyüme sağlamayacaklarına inanıyor. Ancak, emtia döngüsünün birkaç ay daha devam edebileceğine inanıyor.

“Bankalar ve finansallar, bunu birkaç yıldır söyledim, ticaret bitti ve bununla ilgili verileri görüyorsanız, Axis Bank beş yıllık bir süre içinde aşağı yukarı yatay, HDFC Bank düz iki buçuk yıllık bir süre boyunca, Kotak Bank aynı dönem için neredeyse düz, RBL Bank ezildi.”
“Yani, bankalar ve finanslar yüzde 40’taysa, o zaman yüzde 10-11 olan Reliance’ınız var ve ardından FMCG’ler, yine, benim görüşüm, en az iki yıldır, bu ticaretin önceki testini çoktan geride bıraktığı konusunda kesinlikle açık. Yani hepsini bir araya getirmelisiniz – Sensex veya Nifty’nin yüzde 60-70’i gerçekten yüzde 20 bileşik hisse senedi fiyatı artışı sağlamayacak şirketler, bunu sağlamalarının hiçbir yolu yok, bir veya iki olabilir, ancak toplu olarak, olamaz, ”diye açıkladı Sharma.

Teşhis şirketleri hakkında, “COVID-19’un etkisini kaldırırsanız, o zaman iyi işletmelerdi, ancak herhangi bir şekilde harika işletmeler değillerdi. Ve her halükarda, tüm COVID olayının bir raket, tüm bu şirketlerin kartelleşmesi olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, marjları küçülürse mutluyum çünkü yaptıkları şey, gerçekten de hayal bile edilemeyecek bir düzeyde fiyat oymacılığı yapmak. Yani sorun değil, hepimiz acı çekerken saman yaptılar. Şimdi biraz acı çekmelerine izin verin.”

Sharma, kriptolar konusundaki olumlu duruşunu yineledi. Bununla birlikte, kriptolardaki yükselişinin varlık sınıfı perspektifinden olduğunu açıkladı. Bunun çok değişken bir varlık sınıfı olduğunu ve yatırımcıların yatırımlarının yüzde 1-2’den fazlasını kriptolara yatırmamaları gerektiğini açıkladı.

“Kriptolar konusunda olumlu olduğumu söylediğimde, varlık sınıfı perspektifinden geliyor. Bu, beğendiğim her fiyatın ve her fiyatın bir satın alma olması gerektiği anlamına gelmiyor. Çok değişken bir sınıf, mantıklı bir yatırımcının tahsisatlarının yüzde 1-2’sinden fazlasını buna ayırması gerektiğini düşünmüyorum. Yani benim görüşüm orada duruyor. Sharma, hangi vergilendirmenin geldiğine ve hükümetlerin bununla ne yapmak istediğine bakılmaksızın varlık sınıfının burada kalacağını düşünüyorum” dedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu