Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto yatırımcıları, zengin insanlardan daha girişimci ve risk toleranslıdır

Kripto para yatırımcıları riski seviyor.

Kripto yatırımcıları, Wealth-X araştırma grubunun son raporuna göre, öncelikle kripto para birimlerine dahil olan veya bir miktar yatırımı olan varlıklı insanlar, zengin nüfusun geri kalanından daha girişimci olarak kabul ediliyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için bizi Twitter‘dan takip edin.

Wealth-X’e göre, dünyadaki 3,6 milyon zenginin veya en az 5 milyon dolar net serveti olanların %84’ü kendi servetini oluştururken, geri kalanı servetlerini miras alıyor. ABD’li bir servet bilgisi ve analitiği sağlayıcısına göre, zenginler arasındaki bu girişimci eğilim, kripto para birimleriyle ilgilenenler arasında daha da belirgin.

Raporda, “Kripto para birimlerine genel bir ilgisi olanların yaklaşık %90’ı tüm servetlerini yarattı ve sadece %0.5’i yalnızca mirasa güveniyor” diyor.

“Veriler ayrıca, para kazanan varlıklı kişilerin, diğer varlık sınıflarından daha riskli ve daha değişken olan kripto para birimleri gibi varlıklara yatırım yapmaya daha açık olduğunu gösteriyor.”

Raporda, kripto para birimiyle ilgili faaliyetler yoluyla servetlerini kazananlar için “mirasın servetin kaynağında rol oynamasının pek olası olmadığı”nın şaşırtıcı olmadığı belirtildi.

Kripto para birimi, ürün ve hizmet satın almak için kullanılabilen, ancak bir devlet kurumu tarafından desteklenmeyen, kriptografi ile korunan dijital veya sanal bir para birimidir ve bu da onu potansiyel olarak riskli bir varlık sınıfı haline getirir.

Dikkatinizi Çekebilir: Altcoin Ethereum bir fiyat düşüşü bekliyor

Coinmarketcap ticaret platformuna göre, tartışmasız en iyi bilinen kripto para birimi olan bitcoin şu anda 38.000 dolar civarında işlem görüyor.

2021’de %60 ve son üç yılda %1.000’den fazla arttı, ancak bu süreçte önemli bir oynaklık yaşandı.

Kripto para yatırımcıları arasında net değeri 1,2 milyar dolar olarak tahmin edilen Ethereum kripto para biriminin Rus-Kanadalı kurucu ortağı Vitalik Buterin ve her birinin net değeri 3,8 milyar dolar olan Amerikalı Cameron ve Tyler Howard Winklevoss yer alıyor. Tesla’nın kurucusu Elon Musk ve Hollywood oyuncusu Ashton Kutcher da kripto paralarla ilgilenen ünlü kişiler.

Her 10 kripto yatırımcısından dokuzu erkek ve nispeten genç ve ortalama yaşı 47’nin biraz üzerinde.

Wealth-X’e göre, dünyanın en zengin nüfusunun ortalama yaşı 60’ın biraz üzerinde, çünkü servet biriktirmek genellikle profesyonel bir kariyerin en iyi bölümünü alıyor.

Raporda, “Patlayan kripto sektörü, özellikle medyan yaşı 47’nin biraz üzerinde olan kripto kurucuları/yatırımcıları arasında dikkate değer bir istisna” diyor.

“İlginç bir şekilde, kriptoya genel bir ilgisi olan zenginler de önemli ölçüde daha genç, bu da gençlerin kriptoya ilgi gösterme olasılığının daha yüksek olduğu genel nüfusu yansıtıyor.”

Kredi kartı şirketi tarafından Aralık ayında yapılan bir ankete göre, Hong Kong’da nüfusun yaklaşık üçte birinin bir değişim aracı olarak kripto para birimlerine yatırım yaptığı veya kullandığı tahmin ediliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu