Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Kripto Yatırımcıları Bitcoin’i Savunuyor

  • Kripto borsalarının yerel belirteçleri, olağan favorilerden daha iyi performans gösteriyor.
  • Arca sıkıntılı bir borsadan jeton satın aldı ve büyük para kazandı.

Kripto yatırımcıları, daha geleneksel meslektaşlarının oyun kitabından bir sayfa alıyor ve jeopolitik kargaşa ve küresel piyasa oynaklığındaki artış sırasında savunmacı oyunlara yöneliyor.

Kripto fon yöneticileri, rekor seviyelerden neredeyse %45 düştükten veya daha fazla Dogecoin yükledikten sonra Bitcoin’i ikiye katlamak yerine, önde gelen dijital varlık borsalarından bazılarının normalde telli yerel tokenlerini satın alıyor. Bu, çok uzun olmayan bir süre önce, embriyonik varlık sınıfı için “aya” nın bir çağrı olarak hizmet ettiği günlerden çok uzak .

Los Angeles merkezli dijital varlık fonu yöneticisi Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman bir röportajda, “Bazı nedenlerden dolayı, insanlar kesinlikle bir savunma varlığı özelliği taşımasa da Bitcoin’in hala savunma amaçlı bir varlık olduğunu düşünüyorlar” dedi. “Savunması gereken şeyler takas jetonlarıdır çünkü gerçek gelirler, nakit akışları ve amortismanlar vardır.”

Yüzde bazında LEO/USD karşısında BTC/USD.Kaynak: TradingView
Yüzde bazında LEO/USD karşısında BTC/USD.Kaynak: TradingView

Arca, tartışmalı kripto borsası Bitfinex’in hizmet belirteci olan 3 milyon dolarlık Unus Sed Leo’yu 2019’da 1 dolardan satın almasını, firmanın şimdiye kadar yaptığı “en iyi risk ve ödül yatırımlarından” biri olarak nitelendiriyor. Portföy yöneticisi Hassan Bassiri’ye göre Arca daha sonra varlıklarını token başına yaklaşık 5,50 dolardan sattı.

Leo, kripto düşüşü sırasındaki tek borsa token günlüğü kazancı değil. FTX’in FTT jetonu, bu yıl hala yeşil olan çok az sayıdaki arasında yer alıyor. 500 milyon doların üzerinde parayı yöneten Arca, borsa tokenlerinin daha geniş düşüş piyasasına karşı direncinin, temel analizin kriptoda da önemli olduğunu gösterdiğini savunuyor.

“Temel olarak, oynaklıktan kim yararlanır?” dedi Dorman. “Değişimler. Hacimleri ve gelirleri arttığı için Exchange [tokenler] daha iyi performans göstermeli.”

Dikkatinizi Çekebilir: Kripto Dünyası Yaptırımlarla Nasıl Başa Çıkılacağına İlişkin Zorlukla Boğuşuyor

LEO, bir ödeme işlemcisi aracılığıyla yüz milyonlarca dolar kaybettikten sonra Bitfinex’in 2019’da nakit sıkıntısıyla karşı karşıya kalmasıyla piyasaya sürüldü. Borsanın ebeveyni daha sonra, açığı kapatmak için fonları birleştirdiği iddiaları üzerine New York Başsavcısı ile bir anlaşmaya vardı. Aralık sonunda kapandı ve ABD’nin bu ay Bitfinex tarafından 2016 hackinde kaybedilen fonların çoğunu geri kazandığını açıklamasının ardından Leo’nun değeri yükseldi.

Dorman, “Bitfinex’in parayı geri alıp almayacağı konusunda temel olarak bir çağrı seçeneği olan bu kicker’a sahipsiniz” dedi. ABD, talepler için bir süreç oluşturuyor.

Binance’in BNB’si gibi borsa tokenlerinin fiyatları da ABD merkezli borsa Coinbase Global Inc.’in geçen yıl halka açılmasından sonra rekor seviyelere yükseldi.

Son zamanlarda, Ocak ayında 400 milyon dolarlık başka bir finansman turuyla kripto borsası FTX, token FTT’sinin kripto pazarının çoğundan daha iyi performans gösterdiğini de gördü.

Kripto ticaret veri firması Kaiko’nun araştırma direktörü Clara Medalie, “FTX’in jetonu, herhangi bir olumlu haber kapsamıyla güçlü bir şekilde ilişkilidir.” Dedi. “FTX, kendi borsa jetonlarına sahip diğer borsalardan daha iyi bir yıl geçirdi, bu yüzden FTT’nin olumlu olması şaşırtıcı değil.”

Buna rağmen, borsa tokenleri, çoğunlukla ABD yetki alanları dışında faaliyet gösteren borsaların performansını yansıtarak, daha çok hisse senedi gibi performans gösterme eğiliminde oldukları için kriptoda gri bir alan olmaya devam ediyor. Örneğin Bitfinex’in LEO’su ABD’de veya ABD vatandaşlarına satılmaz.

Ancak bu, yatırımcıların borsa jetonlarına para dökmesini engellemedi.

Blockchain veri firması Nansen’e göre, LEO ve FTT’yi tutan benzersiz adreslerin sayısı artıyor. Şu anda FTX’in değişim belirtecini tutan yaklaşık 25.000 benzersiz adres var.

Bir kripto varlığı tutan benzersiz adreslerin sayısının artması, genellikle daha fazla insanın varlığın gelecekteki beklentisi konusunda iyimser olduğu anlamına gelir.

Dorman, “Akıllı yatırımcılar borsa tokenlerine yatırım yapıyor” dedi. “Kesinlikle herhangi bir gerçek temel analiz yapan ve gerçek işin büyümesini önemseyen herkes.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu