HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto vergisi: Hükümet, dijital para birimi tüccarları için mahsup indirimi uygulanabilir

Kripto para endüstrisinden, sanal dijital varlık işlemleri üzerindeki verginin bazı yönlerini yeniden gözden geçirme talepleri arasında, hükümet, dijital para tacirlerine, ticaretten kaynaklanan bir yıllık zararın aynı mali yılda elde edilen kârlara karşı sınırlı bir mahsup edilmesine izin vermeyi araştırabilir. Ekonomik Zamanlar.

Halihazırda, borsada işlem gören ve kote olmayan hisse senedi işlemlerinde bu tür hükümlere izin verilmektedir. Mevcut hükümler, hisse senedi tacirinin, ticaretin niteliğine bağlı olarak, bir mali yıldaki zararını 4-8 yıl ileriye taşımasına izin vermektedir. Bu, kazançlar ‘sermaye kazancı’ veya ‘işletme geliri’nin bir parçasıysa, vergi giderlerinin düşürülmesine yardımcı olur.

Hisse senedi ticaretinde, gün içi ve yüksek frekanslı işlemlerden kaynaklananlar gibi ‘spekülatif’ işlemlerden kaynaklanan zararların, önümüzdeki dört yıl boyunca spekülatif karlardan mahsup edilmesine izin verilir. Ancak tacir, taşınan uzun vadeli zararları bir yıl içinde elde ettiği kısa vadeli kazançlarla mahsup edemez.

Dikkatinizi Çekebilir: Kriptoların anonimliği hızla bir efsane haline geliyor: Jonathan Bowman

Kıdemli vergi yetkilileri ve vergi pratisyenleri arasında yapılan son tartışmalara göre, kripto tüccarları bir borsa tüccarıyla aynı kaldıraca sahip olmayabilir. Bununla birlikte, vergi makamları, kripto para birimi kayıpları için bir dereceye kadar rahatlama sağlamak için Finans Yasasında değişiklikler getirmeyi araştırabilir.

Hükümet, kripto vergisi mahsuplarına ilişkin hükümleri, açıklanmayan gelir ve vergilendirilebilirlik ile ilgilenen Gelir Vergisi Yasası’nın 115 BBE Bölümünden almıştır. İş gazetesi, konunun yetkililer tarafından gözden geçirilmesinin beklendiğini söyledi.

ET’nin aktardığına göre bir IRS yetkilisi, “Bununla kalıp kalmayacağımız veya bir yıl içinde bir anlaşmaya izin verip vermeyeceğimiz tartışılıyor,” dedi.

11 Şubat’ta kripto endüstrisi temsilcileri, Kuzey Blok’ta Maliye Bakanlığı’nın üst düzey yetkilileriyle bir araya gelerek onları yeni vergi politikasının bazı yönlerini yeniden gözden geçirmeye çağırdı. Bu, 1 Şubat’ta kripto vergisinin açıklanmasından bu yana endüstri üyelerinin politika yapıcılarla ilk etkileşimi.

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, 1 Şubat’ta Birlik Bütçesini sunarken, 1 Nisan’dan itibaren sanal dijital varlıklardan elde edilen kazançlar üzerinden yüzde 30 vergi alınmasını teklif etmişti. yıl ve bu tür hediyelerin alıcının elinde vergilendirilmesi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu