HaberlerKripto Para Haberleri

Kripto suçu 2021’de şimdiye kadarki en yüksek suçtu: Chainalysis

Blockchain analitik firması Chainalysis’ten yeni veriler, 2021 boyunca suçla ilgili kripto para birimi işlemlerinin en yüksek ve en düşük seviyelerini gösteriyor.

Suçla ilgili kripto işlemlerinin hacmi 2020’den bu yana %79 artarak 2021’de 14 milyar dolar ile rekor seviyeye ulaştı. Ancak aynı yıl kripto para birimi işlemlerinin sayısı %567 arttığından, suçla ilgili faaliyetler tüm kripto para işlemlerinin %0,15’ini oluşturuyordu — Bu oran 2017’den beri en düşük seviyede.

Dikkatinizi Çekebilir: 2021’in İlk Yarısındaki Toplam NFT Satış Tutarı

Chainalysis, meşru kripto işlemleri için büyüme oranının suçla ilgili olanları çok aştığı sonucuna varıyor ve kripto para biriminin esas olarak suç faaliyeti için kullanıldığına dair süregelen inanca karşı çıkıyor .

Merkezi olmayan finansta çalınan kripto para dolandırıcılıkları ve fonlar, 2021’de kriptoyla ilgili en büyük suç alanlarıydı. Kurbanlar dolandırıcılık nedeniyle 7,8 milyar dolar değerinde kripto kaybetti – 2021’de yıllık %82’lik bir artış. 3,2 milyar dolarlık kripto paranın aynısı çalındı Chainalysis’e göre, bunun %72’si merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden geldi.

Firma, yasa dışı işlemleri geriye dönük olarak tanımladığı için kripto ile ilgili suç verilerinin artmasının muhtemel olduğunu belirtiyor.

Daha fazlası: Kripto Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu