Ekonomi HaberleriHaberler

Kripto Şirketleri Huobi ve OK Group Çin’deki Varlıkları Dağıtıyor

Huobi Group, “gereksiz” olduğunu düşündükten sonra Çinli varlığını kapatıyor.

Şirketin kripto alım satım hizmetleri, fesihten etkilenmeyecektir.

Kendi adını taşıyan kripto borsasının arkasındaki şirket olan Huobi Group, The Block’tan gelen ilk raporlara göre Beijing Huobi Tianxia Network Technology Limited (BHT) adlı Çinli kuruluşunu dağıtıyor 

Buna ek olarak, kripto borsası OKCoin’in arkasındaki bir başka kripto şirketi olan OK Group, Çinli kuruluşu Beijing Lekuda’yı da kapatıyor. 

Daha da önemlisi, borsanın kripto alım satım hizmetleri de bu tasfiyelerden etkilenmeyecek çünkü her ikisi de borsa işlemlerini birkaç yıl önce Çin dışına taşıdı.

Huobi baskıya karıştı

Bu çözünme Çin bir zamanda meydana geldi çökertme geniş kripto sanayi.

Çin hükümeti 2017’den beri kripto ticaretini yasaklamış olsa da, yetkililer bu yasağın uygulanmasında çok daha aktif oldular. Örneğin, ülke genelinde altıdan fazla farklı il , Bitcoin madenciliğini zaten yasakladı. 

Bir Huobi sözcüsü, grubun Pekin varlığının herhangi bir ticari faaliyeti olmadığını söyledi. “Gereksiz ve iptal için başvurdu” dediler. 

Grubun çalışanları söz konusu olduğunda, grup “dünyanın dört bir yanından çalışanları işe almaya devam ederken küreselleşme sürecine bağlı olduğunu” söyledi. 

Huobi sözcüsü ayrıca, bu küreselleşme sürecinin grubun uluslararası kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olduğunu ve “dünya çapında iş sürekliliğini sağlama yeteneğini geliştirdiğini” de sözlerine ekledi. 

Bu yılın Mayıs ayında, Huobi söyledi geçici koruma yatırımcılar için “belirli pazarlarda müşteriler” için işlem kripto türevleri durdurduğunu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu