FinansKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Kripto Satışları Bitti mi? 2022 İçin Yapılması Gereken 3 Şey

Kripto Satışları Bitti mi? 2022 İçin Yapılması Gereken 3 Şey

  • İstenilen bir sektöre çok fazla veya çok az yatırım yapmak hata olabilir.
  • Kendinizi bir indirime zihinsel olarak hazırlamak, gerçekleşirse soğukkanlılığınızı korumanıza yardımcı olacaktır.
  • Bitcoin ve Ethereum’un o kadar çok avantajı var ki, çoğu yatırımcı için diğer altcoinler gerekli değil.

Yeni bir yıl, harcama alışkanlıklarını yeniden değerlendirmek ve yeni finansal hedefler belirlemek için mükemmel bir zaman olabilir. Ancak, hisse senedi ve kripto fiyatları etrafınızda düşüyorsa, bu görev biraz zorlaşıyor. Bitcoin ( CRYPTO :BTC ) , Ethereum ( CRYPTO :ETH ) , Solana ( CRYPTO:SOL ) ve Cardano ( CRYPTO:ADA ) şimdi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde %34 ila %60 düşüş yaşadı .

10 Ocak’taki acımasız bir satıştan sonra, kripto piyasası o zamandan beri istikrar kazandı. Endüstri gözlemcileri, kısa vadeli beklentilerin ne kadar iyi görünmesine rağmen kriptonun bir anda yükselebileceğini veya düşebileceğini biliyor. 2022’de kripto pazarında daha fazla acıya hazırlanmak için yapabileceğiniz üç şey var.

1. İstediğiniz kripto tahsisine ulaşın

Bir yatırımcının farkında olmadan belirli bir menkul kıymete veya sektöre gereğinden az veya fazla yatırım yapması kolaydır. Uygun olmayan tahsis ağırlıkları, özellikle hızlı bir satış sırasında, kayıpları aceleyle abartabilir .

Her yatırımcının, özellikle kripto söz konusu olduğunda farklı bir risk toleransı vardır. Kriptoya %1’den daha az bir pay ayrılması, yalnızca gelişmekte olan bir varlık sınıfına girmek isteyen yatırımcılar için makul. Diğerleri için, belki %5 ila %10 gibi bir miktar bir etki yaratmak için yeterlidir, ancak aynı zamanda aşırı kayıpların tüm portföyü çökertmemesi için yeterince düşüktür.

İstediğiniz kripto tahsisini belirlemek, nihayetinde risk toleransınıza, sektöre olan ilginize ve zaman ufkunuza bağlı olacak kişisel bir karardır. İndirimdeki kripto fiyatları ile, şimdi gerçek kripto tahsisiniz ile ideal tahsisiniz arasındaki boşluğu kapatmak için herhangi bir zaman kadar iyi bir zaman, böylece kripto fiyatları düşmeye devam ederse sürpriz olmaz.

2. Kripto varlıklarınızı tekrar ziyaret edin

Neye sahip olduğunuzu ve neden sahip olduğunuzu bilmek, iyi ve kötü zamanlarda bir yatırıma bağlı kalmanın en iyi yolunu sunar. Bir arkadaşınıza neden bir hisse senedine veya kriptoya sahip olduğunuzu açıklayamıyorsanız, kötü bir zamanda satmanızı veya varlığın aşırı değerli olması durumunda satmamanızı ne engelleyebilir?

Bu sorunu çözmenin en kolay yolu, sektördeki en büyük ve “en güvenli” isimler olan Bitcoin ve Ethereum’a bağlı kalmaktır. Çoğu yatırımcı için, Bitcoin ve Ethereum’a ortalama dolar maliyeti verirken, istenen tahsisi korurken, portföyünüzü sektöre sunmanın tartışmasız en basit ve en düşük stresli yolu. Her iki kripto da bol miktarda uzun vadeli yukarı ve zorlayıcı içsel değere sahiptir.

Bir altcoine (aslında Bitcoin dışında herhangi bir şeye) küçük bir pay ayırmak, inandığınız ve yıllarca sabırla beklemeye istekli olduğunuz bir şeyse, kötü bir fikir değildir. Yine, farklı kripto para birimi türlerini anlamak ve tahsisleri kontrol altında tutmak geliyor.

Kripto 2022
Kripto 2022

3. Varsayımsal senaryoların haritasını çıkarın

Geçmişteki piyasa çöküşlerinde bana yardımcı olan iyi bir alıştırma, portföyümü ve duygularımı stres testi için bir araç olarak ne yapacağımı ve farklı senaryolar altında nasıl hissedeceğimi planlamaktır. Solana %20 düşerse ve onu marjla (borç para kullanarak) alıp satarsanız ve hayatınızın büyük bir kısmını orada biriktirirseniz, muhtemelen büyük bir finansal gerileme ve çok fazla uykusuz gece yaşarsınız.

Kripto portföyünüz %10, %25 veya %50 düşerse ne yapacağınızı planlayarak, mali durumunuz üzerinde daha fazla kontrol sahibi olduğunuzu hissedecek ve debriyaj zamanında hesaplanmış bir karar verme şansınız daha yüksek olacaktır. Kriptonun %25’lik çöküşüne cevabınız ya hiçbir şey yapmamak ya da daha fazlasını satın almaksa, muhtemelen harika bir yerdesiniz. Hafta sonları çalışmak ya da değerli beyzbol kartı koleksiyonunuzu satmak zorunda kalırsanız, muhtemelen portföyünüzü iyice gözden geçirmeli ve finansal sağlığınızı korumak için ayarlamalar yapmalısınız.

Dikkatinizi Çekebilir: Şu Anda Stok Yaptığım 2 Kripto Para Birimi

Sadece kontrol edebildiklerinizle ilgilenin

Piyasa çöküşünün ne zaman ve hangi biçimde geleceğini kimse bilmiyor. 2008’de konut balonunun sonu ve subprime piyasasındaki erime oldu. Bu sefer küresel ekonomiye diz çöktüren bir salgındı.

2022’de kripto kışının gelip gelmeyeceği kimsenin tahmininde değil . Bireysel bir yatırımcı olarak yapabileceğiniz en iyi şey, kontrolünüz altında olanı yönetmek ve bunun dışında ne olduğu konusunda çok fazla endişelenmemektir.

Sorumluluk Reddi: Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Kripto Para Haber Sitesi Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Kripto Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere kripto para veya genel yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kripto Para Haberleri

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu